תקרית לילית חריגה בג'נין: שלושה פלסטינים, בהם מחבל, נהרגו הלילה (חמישי) בחילופי אש עם כוחות הביטחון במחנה הפליטים. על פי דיווחים פלסטינים, במהלך חילופי אש בין כוח ימ"מ שחיפש אחר מבוקשים לבין מחבלים נהרגו שלושה פלסטינים. שניים מהם אנשי מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית והשלישי מחבל מהג'יהאד האיסלאמי. אין נפגעים לכוחותינו. לפנות בוקר התקיימו הלוויותיהם של ההרוגים.

דיווחים פלסטינים: אלו שני אנשי המודיעין שנהרגו על-ידי כוחות צה"ל
דיווחים פלסטינים: אלו שני אנשי המודיעין שנהרגו על-ידי כוחות צה"ל

המסתערבים מימ"מ, היחידה המשטרתית המיוחדת, נכנסו הלילה לג'נין כדי ללכוד שני מחבלים מהג'יהאד האסלאמי שהיו מעורבים בפיגועי ירי לעבר כוחות צה"ל בחודשים האחרונים. שני המבוקשים הסתתרו ליד מפקדה ששייכת למודיעין הפלסטיני. במהלך ניסיון מעצרם ביצעו המחבלים ירי לעבר הכוח, שהשיב באש לעבר מקור הירי. אחד המחבלים נהרג והשני נפצע. במקום התפתחו חילופי ירי שכתוצאה מהם נהרגו שני אנשי מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית.

משרד הבריאות הפלסטיני פרסם את שמותיהם של שניים מההרוגים - אדהם יאסר תאופיק עליווי, בן 23, ותייסיר מחמוד עותמאן עיסא, בן 33. על פי דיווחים פלסטינים, חילופי האש בין כוחות צה"ל לבין אנשי הפת"ח התבצעו מול מטה המודיעין הצבאי בג'נין. עוד דווח כי מספר אנשי מנגנוני ביטחון פלסטינים נוספים נעצרו וכי צה"ל עזב את העיר.

,

בהודעת המודיעין הצבאי של הפלסטינים נכתב כי השניים הם "שהידים שנהרגו כתוצאה מהתנגשות עם כוח מיוחד של ישראל על אדמת ג'נין". עוד נכתב כי "שני הצעירים נהרגו בהתנגשות חמושה עם אנשי היחידה המיוחדת של צבא הכיבוש".

בימים האחרונים גברה שוב המתיחות בירושלים סביב הכוונה לקיים מצעד דגלים ברובע המוסלמי בעיר ואיומי ארגוני הטרור. בתום הערכת מצב שקיימה אתמול המשטרה, החליט המפכ"ל קובי שבתאי לאסור על ח"כ איתמר בן גביר לצעוד היום משער שכם בירושלים דרך הרובע המוסלמי בעיר העתיקה כפי שתכנן, ולעלות להר הבית. 

בהחלטת המשטרה נכתב כי "עלייתו של בן גביר להר הבית בעת הנוכחית עלולה במידה גבוהה של ודאות להוביל להגברת המתיחות בהר הבית ולעורר הפרות סדר שאף יקרינו על מעגלים רחבים יותר עד כדי פגיעה בביטחון המדינה".

מוקדם יותר השבוע פרסם החמ"ל המשותף של הפלגים בעזה הודעה שבה הזהיר מפני קיום מצעד הדגלים: "להנהגת החמ"ל תהיה המילה האחרונה - אם ישראל תחליט להחזיר את המצב לקדמותו. קוראים להבעיר את האדמה מתחת לרגלי האויב".