ראש עיריית לוד, יאיר רביבו, האשים אמש (שבת) את שירות הביטחון הכללי שהביא לעירו אלפי משתפי פעולה שעוסקים בפשיעה והתעלם מבקשותיו לעקוב אחרי ההסתה במסגדים. השב"כ בתגובה: "אמירות מקוממות וחסרות בסיס עובדתי ועדיף היה שכלל לא היו נאמרות מפיו של ראש עיר בישראל".

"שירות הביטחון הכללי צריך לבקש סליחה מתושבי העיר לוד", אמר רביבו בריאיון לחדשות סוף השבוע. "לפני 30 שנה הוא הביא לפה אלפי משתפי פעולה עם נשק ותעודת חיסיון, הם ובניהם היום הם עיקר האנשים שעוסקים בפשיעה בעיר לוד והשב"כ במשך שנים הגן עליהם ואיפשר להם לעשות את הדברים האלה בעצימת עין ובהגנה עליהם".

ניידת משטרה הוצתה בלוד (צילום: חדשות 12)
ניידת משטרה הוצתה בלוד | צילום: חדשות 12
מכונית הוצתה בהתפרעויות בלוד (צילום: AP)
מכונית הוצתה בהתפרעויות בלוד | צילום: AP

רביבו הוסיף סיבה שנייה שבגללה לטענתו השב"כ צריך לבקש סליחה: "במשך 7 שנים מאז שאני ראש עיר אני מתחנן לשב"כ שייקח את תמלולי הדרשות של המסגדים ויראה את ההסתה גם כלפי העיר וגם כלפיי באופן אישי. אני אומר להם שזאת הסתה שיכולה להוביל למעשה לאומנות וזה לא נעשה".

בתגובה לדבריו, נמסר מהשב"כ: "אמירותיו של ראש העיר לוד מקוממות וחסרות בסיס עובדתי, ועדיף היה שכלל לא היו נאמרות מפיו של ראש עיר בישראל. במקביל למאמצי השב"כ שמרוכזים בחזית הלחימה בעזה, אנשי השב"כ ביחד עם משטרת ישראל פועלים לילות כימים כדי למנוע פגיעה ולסכל פיגועים בתושבי לוד, בפרט בימים אלו ממש".