לילה לא שקט עבר על תושבי היישובים הסמוכים לדימונה ותושבי ירושלים והסביבה. הבוקר (חמישי) הם כבר מספרים על התקרית החריגה, ורובם מדווחים על פיצוצים עזים שנשמעו באמצע הלילה. תושבת אשלים שחזרה: "שתיים בלילה שמעתי בום חזק", תושבי ירושלים כתבו בטוויטר: "היה פיצוץ רציני באזור ירושלים, כל העיר רעדה". בתום תחקיר ראשוני של צה"ל עלה כי הטיל לא יורט על ידי מערכת ההגנה האווירית של ישראל, אלא הוא התפוצץ באוויר וחלקיו נפלו במרחב הנגב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הבוקר נמצאו ביישוב אשלים חלקים מטיל ה-SA-5, שככל הנראה הגיע לאזור דימונה בשל פספוס מטרה ישראלית בשטח הסורי. המערכת הרוסית שנקנתה בעבר על ידי הסורים הייתה מכוונת לכיוון דרום-מערב, ובשל הטווח הרחוק של סוג הטיל הוא נחת בדרום הארץ. לאחר שהבוקר עלה, החל צה"ל במאמצי סריקה ותחקיר מעמיק במטרה להבין אם הטיל הסורי יורט או לא, וכאמור בסופם הודיע דובר צה"ל כי הטיל לא יורט אלא התפוצץ בעודו באוויר.

במקביל, החלו להצטבר עוד ועוד עדויות של אזרחים ממזרח ודרום הארץ ששמעו פיצוצים במהלך הלילה. שי ניר, בעלים של מפעל זרעים באשלים שם נפלו חלקים מהטיל סיפר: "חלקים נפלו בחצר המפעל. הראשונים שהגיעו בבוקר היו העובדים הזרים שמגיעים מוקדם, אחד מהם ראה את החלקים והשב את תשומת לבו של אחד המנהלים. שמענו בלילה על הטיל מדימונה ועשינו אחד ועוד אחד. אנחנו לא פוחדים, אבל מזל שלא נפל על מקום חיוני בעסק. כל עוד זה נשאר ככה, הכול בסדר וניתן להתמודדות".

השברים של הטיל שנפל בנגב
שברי הטיל הסורי במקום הנפילה בבריכה ריקה באשלים
טיל נ"מ SA-5
סוג הטיל שנפל - SA-5

בעלה של סוניה רביבו, תושבת אשלים, מצא בבוקר חלקים מהטיל בחצר הבית שלהם. "שמעתי את זה בלילה כי הייתי ערה, יש לי תינוקת, שמעתי רעש של בום חזק. חיכיתי קצת ויצאתי, חיפשתי מה נפל ולא מצאתי. וזהו, חזרתי לישון", שחזרה סוניה. "בבוקר בעלי קרא לי החוצה לראות מה נפל, וראינו את חלקי הרקטה. מפחיד, בעלי כל ערב עובד שם עד הלילה, לא היה התרעה, לא היה כלום. מצאנו חלקיק אחד גדול ועוד כמה קטנים לידו, משהו כבד מאוד, ברזל, חס וחלילה לא רוצה לחשוב אם היה שם ילד או משהו, זה יכל להגמר אחרת. התקשרנו למשטרה ולקב"ט המועצה שהגיעו מהר עם חבלן וטיפלו בזה".

במהלך הלילה, מיד אחרי שנשמעו הפיצוצים העזים באזור ירושלים, החלו להצטבר עדויות גם של תושבי האזור. רועי, תושב אחד היישובים בהרי יהודה, סיפר: "הייתי לבד בבית ופתאום שמעתי פיצוץ אדיר אפילו מבעד לאוזניות, כמו רעם חזק ממש. לא הבנתי מה קרה והתקשרתי לחברה שלי בירושלים לשאול אותה אם היא חושבת שהייתה רעידת אדמה. החלונות ממש רעדו".

אילנה, תושבת שכונת רמת שלמה בירושלים, סיפרה מוקדם יותר ל-N12: "בשעה שתיים בלילה הרגשתי שכל הבית רעד. לא הבנתי מאיפה זה הגיע וגם השכנים שלי שמעו את הפיצוץ. אשמח לדעת אם לפיצוץ יש קשר לדימונה והאם מסתירים את האמת מהציבור".

בטוויטר עלו בסמוך לשעת הפיצוץ עוד עדויות, ואנשים כתבו בין היתר: "היה פיצוץ רציני באזור ירושלים, כל העיר רעדה". משתמש אחר כתב "איזה בוםםם". משה, ככל הנראה תושב האזור, כתב גם הוא: "עוד מישהו בצפון ירושלים הרגיש ושמע בום ענק??".