שעות לאחר שרה"מ נתניהו הודיע על מינויו של ראש המוסד הבא, דוד (דדי) ברנע, בכיר לשעבר במוסד טוען בעקבות המינוי: האיש הנכון בזמן הנכון. ברנע שצפוי להיכנס לתפקידו בשבוע הבא, שימש בעבר כמפקד יחידות מבצעיות של המוסד בארץ ובחו"ל.

"זה בדיוק האיש הנכון לבוא למוסד עכשיו", אמר הבכיר לשעבר במוסד על מינויו של ברנע. "אדם משימתי, תכליתי, בלי עניינים אחרים, בלי מחשבה על פוליטיקה. איש מדויק". עוד טען הבכיר לשעבר כי ברנע "יצטרך להיכנס לנעליים של יוסי כהן ולהוביל את המוסד במלחמה הלא-נגמרת מול הגרעין האירני - בעיקר ולא רק".

האגף שבו עבד ברנע, בן 56 ואב לארבעה, זכה ב-4 פרסי ביטחון ישראל. בצה"ל הוא שירת כלוחם בסיירת מטכ"ל, ובעבר הוא שימש כמנהל עסקי בכיר בבנק להשקעות בארץ. הוא הצטרף למוסד ב-1996 ומאז הספיק לפקד על אגף צומת ולכהן כסגן ראש המוסד.

עם הכרזתו של רה"מ על ברנע כראש המוסד הבא, ציין ראש הממשלה כי תפקיד המוסד בראש ובראשונה היא למנוע מאירן התחמשות בנשק גרעיני: "יכול להיות מצב שבו היעד העליון שלנו - להבטיח שהאייתוללות לא יפסיקו את הקיום בן אלפי השנים של העם היהודי – יחייב אותנו להחליט החלטות אמיצות ועצמאיות. מדינת ישראל לא תאפשר לאירן להתחמש בנשק גרעיני".