הישראלית שחצתה את הגבול לסוריה הגיעה בחודש שעבר גם לגבול לבנון - כך טוען היום (ראשון) עיתונאי לבנוני בשם עלי שוואב מרשת אל מנאר, המקורבת לארגון חיזבאללה. לדבריו, הצעירה התקרבה לגבול המדינה בתקופה של מתיחות מול ישראל ותועדה מקרוב ובבירור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הכתב שיתף גם פוסט של הצעירה שבו כתבה: "אני לא מכירה בקווים שלכם, לא ירוק, לא כחול ולא סגול. וגם קו אדום לא יעצור אותי. יריחו".

חיזבאללה טוען: זו הצעירה שחצתה את הגבול לסוריה
חיזבאללה טוען: זו הצעירה שחצתה את הגבול לסוריה
חיזבאללה טוען: זו הצעירה שחצתה את הגבול לסוריה (צילום: lishoeib1970/Twitter)
חיזבאללה טוען: זו הצעירה שחצתה את הגבול לסוריה | צילום: lishoeib1970/Twitter

הפרשה החלה בשבוע שעבר עם פרסום בתקשורת הלבנונית שישראלית חצתה את הגבול לסוריה. לאחר זמן מה, פרסמה גם ישראל באופן רשמי שצעירה חרדית בת 25 ממודיעין עלית חצתה את הגבול. לאחר מו"מ בתיווך רוסי, הושבה הצעירה לארץ ובתמורה הוחזרו 2 רועי צאן סורים שחצו לשטח ישראל.

נראה כי מדובר ב"דפוס הפעולה" של הצעירה, שעמדה במוקד דיון ביטחוני בממשלה ועסקה בין-לאומית. אותה צעירה, ניסתה גם בעבר לחצות את הגדר לעזה ובהמשך גם ליריחו. במועד אחר, היא ניסתה לחצות גם את הגבול עם ירדן: בכל המקרים היא נתפסה ועצרו אותה. החצייה לסוריה, מתברר, היא המשך של אותו דפוס פעולה.

עוד התברר, שהצעירה הגיעה למג'דל שמס יום או ימיים לפני שחצתה את הגבול, ומשם צעדה ברגל לכיוון הכפר חאדר. מדובר בשטח הררי שלא בכל נקודה בו יש גדר או כיסוי של תצפיות, ולכן היא הצליחה לעבור את הגבול לסוריה.