כלי רכב אירנים הנושאים על גבם משלוח של אמצעי לחימה מעירק לסוריה הותקפו היום (חמישי) בקרבת הגבול העירקי-סורי, כך לפי דיווחים בכלי תקשורת בשתי המדינות. הדיווחים מתארים תקיפה בסמוך לדיר א-זור, ככל הנראה באמצעות כלי טיס בלתי מאויש, וחלקם מייחסים את האחריות לאירוע למדינת ישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בכלי התקשורת השונים עולים דיווחים סותרים באשר לאופן ביצוע התקיפה – ולא ברור האם בוצעה על ידי מטען שהופעל מרחוק, או על ידי כטב"מ. טרם ידוע אם יש הרוגים כתוצאה מהתקיפה.

גורמי מודיעין ששוחחו עם רשת הטלוויזיה האמריקנית בערבית אל-חורה לפני יומיים, נתנו פרטים חדשים על התקיפה שאירעה בסוריה באמצע ינואר ויוחסה, לכאורה, לחיל האוויר הישראלי. אותם מקורות מודיעיניים דיווחו כי יעד התקיפה היה נשק "שובר שוויון", וכי ליוו את המשלוח ריכוז של כוחות אירניים בהובלת שלושה מפקדים אירניים בכירים ואף מציינים אותם בשמותיהם – חאג' מהדי, חאג' כמיל, וחאג' ע'פארי – מפקד גיס סוריה בכוח קודס.

מטרת המשלוח, לטענת גורמי המודיעין, הייתה לצבור מאגר נשק גדול במזרח המדינה, הגדול בהיקפו מהמאגרים שהיו לאירן בימי מלחמת האזרחים במדינה – מה שמלמד על כוונות התבססותה באזור ועל הגברת מעורבותה באזור. מטרת התקיפה, אם כך, הייתה להשמיד את אותם אמצעי לחימה שוברי שוויון, ולהעביר מסר לאירנים לפיו הם לא מוגנים מפני תקיפות גם במזרח סוריה.

על פי הדיווחים הזרים, התקיפה שהתרחשה היום אירעה פחות מ-48 שעות לאחר שנשלח איתות, כמו גם פחות מחודש לאחר התקיפה הקודמת.