שר ההגנה של אירן, הגנרל אמיר חתאמי, שיגר הבוקר (שני) מסר מאיים בהלווייתו של מוחסן פח'ריזאדה, "אבי הפצצה האירנית", שחוסל ביום שישי האחרון בידי מתנקשים. "לא נעצור את תוכנית הגרעין", הדגיש, "ואני אומר לאויב, בפקודת המנהיג העליון ח'מנאי - 'נגיב על החיסול'".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אמש פרסמו כלי תקשורת באירן את תמונות ארבעת המעורבים לכאורה בחיסולו של המדען האירני. על פי הדיווחים, גורמי המודיעין במדינה הפיצו את הפרופילים לכל המלונות באירן בטענה שהם מעורבים בחיסול. הממשל האירני פועל לשים את ידו על הארבעה, במטרה להגיע לקצה חוט מסוים.

הלווית המדען האירני פח'ריזאדה שחוסל בהתנקשות
הלווית המדען האירני פח'ריזאדה שחוסל בהתנקשות

חמינאי, תגובה, בנימין, נתניהו, איומים (צילום: ap)
חמינאי: "נעניש את מי שביצע את הפשע" | צילום: ap

עוד לפני כן, פרסמו האירנים הודעה לפיה הם מחזיקים בקצה בחוט בנוגע לחיסול המדען. על פי סוכנות הידיעות האירנית פארס, פח'ריזאדה נורה ונפגע לפחות 3 פעמים על ידי כלי שנשלט מרחוק והופעל מתוך רכב אחר. עוד נטען, כי מדובר בכלי נשק שיוצרו בישראל. 
מנהיגה העליון של אירן, עלי ח'מינאי, הצהיר כי טהרן תנקום על החיסול. חמינאי אמר כי העדיפות העליונה מבחינתו כרגע היא "הענישה המוחלטת של העבריינים ושל מי ששלח אותם". הוא נשבע שאירן תגיב על החיסול, אך לא פירט כיצד. 
 
במקביל, פרסמה איחוד האמירויות הודעת גינוי להתנקשות בפח'ריזאדה. "ההתנקשות במדען הגרעין עלולה להוביל את האזור לדרגות חדשות של חוסר יציבות", נכתב.