בעקבות העלייה בתחלואה מקורונה בצבא, בצה"ל בוחנים אם לשנות את הנחיות הבידוד ומתווה הקפסולות. בצה"ל מזהים שחלק ממקרי ההדבקה נגרמו בעקבות אי שמירה מלאה על ההנחיות וערבוב בין הקפסולות – שגורם להתפשטות נרחבת של הנגיף וכמות הדבקות גדולה בכל התפרצות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בצה"ל בוחנים אם לשמור על מתווה בידוד של קפסולות מחלקתיות המכילות כיום 60 חיילים, אם להקטין את הקפסולות והאם נכון לעשות  חלק מהבידודים הנדרשים דווקא מחוץ לצה"ל. בצבא מתמודדים גם עם חיילים שמתגייסים לצה"ל כשהם כבר חולים או חיוביים לקורונה – וזה מביא להגדלת התחלואה בבסיסי צה"ל.

ההחלטה בצה"ל לבחון את המדיניות הנוכחית מגיעה על רקע המשך התפשטות הקורונה במחנה 80 – כמאה טירונים כבר נדבקו. כל החיילים החולים הוצאו לכפר מחלימים, אך אלו שהיו במגע עם חולה מאומת נותרו בבסיס כדי להשלים את הצורך בבידוד.

אירוע חריג נוסף בצה"ל הוא מפקד פלוגה בחטיבת הקומנדו שהפר את ההנחיות. למרות שנחשף לחולה מאומת והיה מחויב בבידוד, מפקד הפלוגה התפלל בבית הכנסת בבסיס ללא מסכה. לאחר מכן התברר שהוא חלה - והדביק 25 חיילים אחרים. בעקבות זאת, צוות שלם הוכנס לבידוד. מפקד הפלוגה יועמד לדין משמעתי.