מתחקיר האירוע אתמול (שני) שבמהלכו שני חשודים ריססו גז פלפל על חייל וניסו לגנוב את נשקו, עולה כי החייל פעל באופן מרשים לסיכול האירוע. בגרסתו לתקרית סיפר: "באותן כמה דקות הייתה לי מטרה אחת - לשמור את הנשק עליי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשעות הבוקר לוחם מפלגה ב׳ בסיירת גבעתי יצא מבסיסו והמתין בתחנת אוטובוס בצומת סמוך לשער אפרים שבשרון. לאחר מספר דקות התקרבו אליו שני חשודים שהחלו להכות אותו במטרה לחטוף ממנו את נשקו. לאחר התנגדות הלוחם החשודים ריססו על פניו גז מדמיע אך הלוחם המשיך להיאבק וריתק את אחד מהם לקרקע בזמן שהחשוד השני המשיך להכותו.

חייל שסיכל חטיפת נשק (צילום: צה"ל ומערכות הביטחון)
חייל שסיכל חטיפת נשק | צילום: צה"ל ומערכות הביטחון

"שני אנשים עם קסדות ומעילים עצרו ליד התחנה שהייתי בה, הייתי דרוך מהרגע שהם התקרבו, הרגשתי שיש פה משהו חריג. מהרגע שאחד מהם התקרב אליי, ידעתי שאני חייב לפעול במהירות וקור רוח", תיאר החייל את שאירע.

ניסיון חטיפת נשק בשער אפרים (צילום: קבוצת ל.מ)
ניסיון חטיפת נשק בשער אפרים | צילום: קבוצת ל.מ

"הצלחתי להפיל אחד מהם לרצפה, תוך כדי שהשני ממשיך להכות אותי ואני מנסה להשתלט על שניהם, הם ריססו עליי גז מדמיע לפנים. המשכתי להיאבק, ולא ויתרתי", הוא סיפר. "אחרי שאזרח נוסף הגיע למקום, ניצלתי את הרגע ולקחתי חוט שמצאתי לידי וקשרתי את אחד מהחשודים, מיד אחרי זה הוצאתי אזיקונים מהתיק ואזקתי את השני".

החייל הצליח לנטרל את שני החשודים שתקפו אותו ואף החזיק אותם במקום עד שהגיעה המשטרה‎. "באותן כמה דקות הייתה לי מטרה אחת - לשמור את הנשק עלי ולהדוף אותם בכל הכוח שיש לי", אמר.