שוב - ירי לדרום: אזעקת צבע אדום נשמעה הערב (חמישי) באשקלון, במועצה האזורית חוף אשקלון וביישובי עוטף עזה. רקטה אחת נפלה בשטח פתוח, ורקטה נוספת יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל. לפי שעה לא ידוע על נפגעים או על נזק. בתגובה לירי הרקטות תקף צה"ל יעדי טרור של חמאס בשטח הרצועה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

רגעים אחדים לאחר האזעקה, פרסם דובר צה"ל הודעה רשמית לפיה נשמעו התראות במרחב עוטף עזה ואשקלון. בהמשך, הודיע דובר צה"ל כי זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל: "לוחמי ההגנה האווירית ירטו שיגור אחד" מדוברות מד"א נמסר כי בהמשך לאזעקות שנשמעו, לא התקבלו קריאות כלשהן על נפגעים.  

טרם ברור מי עומד מאחורי הירי לשטח ישראל - חמאס או הג'יהאד האיסלאמי. נכון לשעה זו, אין הנחיות מיוחדות לתושבים. בינתיים, מגיעים קולות איום מעזה - שלפיהם תגובה ישראלית תיענה בתגובה משמעותית עוד יותר, ולטווח ארוך יותר. 

בדרכו מארה"ב לישראל ובעקבות הירי מרצועת עזה קיים שר הביטחון גנץ התייעצות עם גורמי הביטחון הישראליים ועם השר מיכאל ביטון שממלא את מקומו. מדובר צה"ל נמסר כי בתגובה לירי הרקטות תקף חיל האוויר מספר יעדי טרור ברצועת עזה, בהם אתר לייצור אמצעי לחימה ותשתיות תת קרקעיות של החמאס.

ביום שלישי נורתה רקטה לעבר העוטף, שעות לאחר חשיפת המנהרה בגבול עזה. יממה לאחר מכן, הותר לפרסום כי חמאס הוא זה שחפר אותה לשטח ישראל. בעקבות הירי - צה"ל תקף בתגובה ברצועה. גם ביום שישי האחרון התבצע ירי משטח הרצועה לעבר יישובי הדרום.