דובר צה"ל פרסם הערב (שני) פרטים נוספים מזירת התקרית אמש בגבול סוריה וכן תיעוד של המטענים שהתגלו במקום. על פי הצבא, בסיור שהתקיים במקום – במרחק 25 מטרים מגדר המערכת התגלה תיק ובתוכו מספר מטענים שהיו מוכנים להפעלה נגד חיילי צה"ל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בתוך כך, בשעות אחר הצהריים נפגשו מפקד עוצבת הבשן, תת-אלוף רומן גופמן, וראש חטיבת קשרי חוץ, תת-אלוף אפי דפרין, עם מפקד אונדו"ף, כוח האו"ם שמוצב באזור, בזירת הנחת המטען. הקצין הבכיר הדגיש בפני מפקד הכוח כי צה"ל רואה במדינת סוריה אחראית לכל הנעשה משטחה.

מצה"ל נמסר כי כי הכוחות המבצעים תעסוקה מבצעית בגזרת רמת הגולן ממשיכים לשמור על דריכות ומוכנות להתפתחויות השונות.

ההערכה היא שמדובר במיליציות שיעיות של ארגונים שיעיים שאירן מביאה לאזור. גם בחיזבאללה מנסים כבר במשך שנים לבסס ברמת הגולן הסורית ארגוני טרור כדי שיטרידו את ישראל. עם זאת, על פי הסימנים הראשוניים מדובר ככל הנראה בשיעים לא מקצוענים שהובאו לאזור.

במהלך הלילה חוליה של 4 מחבלים חוסלה בגבול סוריה, לאחר שצה"ל זיהה אותם מנסים להטמין מטענים. הכוח המיוחד של מגלן ששהה במארב באזור תל פארס  הוזעק למקום, ופתח בירי במקביל לירי מהאוויר לעבר המחבלים – שחוסלו בתוך שעה. לא היו נפגעים בצד הישראלי. בשעות הבוקר כוחות צה"ל ביצעו נטרול של המטען בשטח.

על פי דיווחים בתקשורת הסורית, חוליית המחבלים ניסתה להניח את המטענים ליד הגבול בפעולה מטעם מיליציה אירנית. אולם בצה"ל טרם יודעים מי עומד מאחורי האירוע, ואם הוא קשור לאירועים מול לבנון.

האירוע מגיע ברקע המתיחות המתמשכת בגבול הצפון בתקופה האחרונה, עם שורה של תקריות מטרידות. בשבוע שעבר בשבוע שעבר אירעה תקרית קשה בהר דוב, כשסוכל פיגוע חדירה של חיזבאללה לשטח ישראל, שבה 5 מחבלים של הארגון ניסו לפגוע במוצב צה"ל. הכוחות הגיבו ופתחו באש לעבר החוליה, ולא היו נפגעים בצד הישראלי.