בתום התייעצות ביטחונית, על רקע התפשטות נגיף הקורונה בישראל, שר הביטחון נפתלי בנט אישר הלילה (בין שני לשלישי) צעדים נוספים ביחס לשטחי הרשות הפלסטינית ורצועת עזה, במטרה לצמצם את התפשטות הנגיף. הצעדים ייכנסו לתוקפם החל מיום רביעי הקרוב, ה-18.3.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

באזור יהודה ושומרון תותר כניסתם של פועלים וסוחרים פלסטינים רק לסקטורים חיוניים למשק, בתחומי בריאות, חקלאות, סיעוד ובניין. תחומים נוספים יוגדרו בהתאם לצורך ובאופן פרטני, על ידי משרד הביטחון ורח"ל.

בנוסף, כניסת הפועלים, המחזיקים באישור ביטחוני מטעם השב"כ, תתבצע תוך הלנתם למשך חודש עד חודשיים בישראל. הלינה תהיה באחריות מעסיקיהם בארץ ובכפוף להתחייבויות שיסוכמו מול מערכת הביטחון.

עוד הוחלט כי הסגר על בית לחם ועל רצועת עזה יימשך עד להודעה חדשה, ומעבר הסחורות כרם שלום ימשיך לעבוד כבשגרה. בנוסף, נמשך איסור כניסת ישראלים לשטחי A ו-B, למעט מקרים חריגים באישור פרטני.

ההחלטות התקבלו בתיאום עם צה"ל, מתפ"ש, מל"ל ושב"כ, ובהתייעצות עם שרת הבינוי והשיכון, ד״ר יפעת שאשא ביטון, ואושרו ע"י ראש הממשלה. המשך הצעדים מותנה בהערכת מצב שוטפת ובמידה ותהיה החמרה בהגבלות על המשק הישראלי יתקיימו התאמות נוספות גם כלפי הרשות הפלסטינית.