עקב הגשמים העזים שירדו ביום חמישי האחרון עלה הנחל הסמוך לבסיס בדרום הארץ על גדותיו ושטף את המסלולים והדתק"ים (דירים תת קרקעיים שבהם מאחסנים את המטוסים). המים פגעו במספר מטוסי קרב והובילו לנזק של מאות מיליוני שקלים. בחיל האוויר ניסו באמצעות הצנזורה למנוע את פרסום המחדל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך התקרית החריגה נאלצו אנשי הבסיס לחלץ חלק מהמכונאים, לאחר שאלה מצאו את עצמם מוקפים במי הגשמים שהגיעו במקומות מסוימים עד לגובה של מטר וחצי.

מטוס 16-F (צילום: 
Ethan Miller, GettyImages)
מטוס 16-F | צילום: Ethan Miller, GettyImages

מיום חמישי גייסו בחיל האוויר את הצנזורה בניסיון למנוע את פרסום הידיעה, בטענה שמדובר בפגיעה בביטחון המדינה. רק הערב, שלושה ימים אחרי, כשהבינו שלא ניתן עוד למנוע את פרסום המחדל אישרו בצנזורה את פרסום הידיעה.‎ 

בחיל האוויר בודקים כעת מדוע לא נערך הבסיס לאפשרות של הצפה, במיוחד כשמזג האוויר היה ידוע מבעוד מועד,  ומדוע לא הציבו סוללות עפר שיעצרו את המים במקרה שהנחל יעלה על גדותיו. בנוסף, נבדק מדוע כשכבר החל השיטפון לא הספיקו צוותי הקרקע לגרור ולחלץ את המטוסים הקרים.

מצה"ל נמסר בתגובה: "בעקבות תנאי מזג האוויר הקשים בשבוע שעבר, נחלים הסמוכים לבסיס חיל-האוויר בדרום הארץ עלו על גדותיהם והציפו מספר מוקדים בבסיס. מספר מטוסים ניזוקו, הם יטופלו ויחזרו לטיסה בימים הקרובים. בנוסף, במהלך סוף השבוע בוצעו פעולות לשאיבת המים מהבסיס. אין נפגעים באירוע".