על אף הסגר הכללי וסגירת המעברים, במערכת הביטחון הגיעו הערב (שלישי) להחלטה, חריגה, יש לומר, לאפשר כניסה של 70 אלף פועלים פלסטינים לשטחי ישראל. על אף שבדיונים בנושא השב״כ התנגד למהלך, מתאם פעולות הממשלה בשטחים ושר הביטחון הכריעו לטובת ההחלטה. ברשות מאשרים - המעברים יסגרו עוד הלילה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי המהלך יהיה ניתן להכניס 70 אלף פועלים פלסטינים לשטח ישראל. ככל הנראה, הפועלים ישהו פה ויעבדו כאן כחודשיים, כדי שיוכלו להמשיך לעבוד ולהתפרנס. המהלך מקדים תרופה למכה כיון שהמעברים בין ישראל לרשות צפויים להיסגר לתקופה הקרובה.

בדיונים הפנימיים השב״כ התנגד למהלך המדובר וחשב שזה לא נכון ומסוכן. למרות העמדה הנחרצת נגד המהלך החריג שהציגו בשב"כ, הדיון הוכרע לטובת הפועלים על ידי המתפ״ש ושר הביטחון. במערכת הביטחון כינו את המהלך הזה "הזוי". 

ראש הממשלה הפלסטיני אישר כי אכן המעברים בין ישראל לשטחים נסגרים – החל מהלילה. על כן, כל פועל פלסטיני שנכנס לישראל מענף הבנייה, מחוייב לשהות שם ברציפות חודשיים. המעסיקים חתמו שהם יכולים להלין את הפועלים חודשיים.

ככל הנראה מדובר בכ-60 אלף פועלים לענף הבנייה,ולענף החקלאות עוד 10 אלף. אלו ילונו חודש בישראל בצריפות. לענף המסחר יועברו עוד 5,000 איש, גם הם ילונו חודש ברציפות. פועלים שיזדקקו לבידוד יועברו למתחי הבידוד שהוקמו בשטחים, שם יש 2,000 מיטות.