עיתון אל-קודס הפלסטיני דיווח היום (שלישי) כי בעזה החליטו על הפסקת שיגור בלוני הנפץ לעבר שטח ישראל. שעות לאחר יציאת המשלחת המצרית מעזה, דווח כי ההחלטה התקבלה במהלך הלילה והועברה לפעילים בשעות הבוקר. זמן קצר לאחר הדיווח נחת באשקלון פריט חשוד שהיה מחובר לצרור בלונים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גם למועצה האזורית אשכול הגיעו כמה בלוני נפץ שהופרחו בשעות הצהריים - לאחר שפעילי הטרור היו אמורים כבר להפסיק את השיגורים. מהמועצה האזורית אשכול נמסר: "הדי הפיצוצים שנשמעו באזור ישובי הפרסה הם כתוצאה מזרי בלונים שחצו לשטחינו".

קודם לכן גורם בחמאס טען בשיחה עם אל-קודס כי בתמורה להפסקת שיגור הבלונים הובטחו הקלות בסגר הישראלי על עזה. ההבטחה הועברה על ידי המשלחת המצרית, שיצאה מהרצועה. 

אילו ספרים קרא בכלא? יחיא סינוואר (צילום: רויטרס, חדשות)
לא השתתף. סינוואר | צילום: רויטרס, חדשות

הבוקר עוד נפלו בלוני נפץ בשטחי עוטף עזה. צרור בלונים שאליו חובר חפץ חשוד נחת במועצה האזורית שדות נגב. הדיווח הפלסטיני מתייחס לכך, וטוען כי ההפסקה צפויה להכנס לתוקף בשעות הקרובות. 

פגישת המשלחת המצרית עם בכירי חמאס נערכה אמש בלשכתו של יחיא סינוואר, מנהיג חמאס ברצועה, אך הוא לא נכח בה. באל-אחבר הלבנוני דיווחו כי סינוואר נעדר מהפגישה מחשש שישראל תנסה לחסל אותו - אפילו בנוכחות המצרים.