הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, סיכם היום (שלישי) שורת שינויים במבנה המטה הכללי של צה"ל וקבע כי אגף התכנון יעסוק במשימת בניין הכוח הרב זרועי בלבד, זאת בשל ריבוי הפרויקטים המשותפים למספר זרועות ומורכבות ניהולם. בנוסף, הוחלט שיוקם אגף אסטרטגיה ואירן בפיקוד אלוף אשר יכלול את החטיבה האסטרטגית וקשרי חוץ. כל זאת בשל העובדה שהאיום המתפתח מזירת אירן הולך וגדל, ומצריך עיסוק יום-יומי רחב בממדים רבים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השינויים שהוצגו ואושרו נעשו כחלק מהתוכנית-הרב שנתית "תנופה" שהוצגה בשבוע שעבר. ההחלטה על הקמת אגף "אסטרטגיה ואירן", שבראשו יעמוד קצין בדרגת אלוף, התקבלה נוכח האיום המתפתח עם אירן. האגף יכלול גם את החטיבה האסטרטגית וחטיבת קשרי החוץ. בהמשך יקבעו בצה"ל מה יהיה אופן עיסוקו של האגף אל מול הזירה האירנית.

השינויים שאושרו על ידי שר הביטחון נפתלי בנט, נובעים בין היתר גם מן הצורך לחזק את השילוביות בין הזרועות בצבא, הליך משמעותי שהפך למורכב יותר וגדל בהיקפו. לאור ריבוי הפרויקטים המשותפים למספר זרועות בצה"ל החליט הרמטכ"ל כי אגף התכנון יעסוק במשימות בניין הכוח הרב-זרועי בלבד.

השינויים יכנסו לתוקף במהלך קיץ 2020. עד למועד זה יסכמו בצה"ל את עבודות המטה בנוגע למבנה הפנימי של האגפים החדשים. הרמטכ"ל הסביר: "השינויים הארגוניים יביאו למיצוי מיטבי של המטה הכללי, תוך שימור היקפו".