באחד השבועות החורפיים והסוערים ביותר שידעה ישראל, דני קושמרו יצא אל המקום הכי קר במדינה - המוצב הצפוני ביותר של צה"ל, והצטרף למסע של חיילי יחידת האלפיניסטים בתוך סופת שלגים. כך נראה יום אימונים שגרתי של היחידה הכי לא שגרתית בצה"ל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האלפיניסטים הם חיילים מילואים, יוצאי סיירת גולני ואגוז. תפקידם לעשות כל משימה שלוחם חי"ר מבצע - רק במתאר יוצא הדופן של החרמון המושלג. מטרת היחידה היא להגן בחודשי החורף הגבול הצפוני של ישראל בתנאי האקלים הקשים. "היחידים שיכולים לבצע פעילות הגנתית במרחב הזה - זה אנחנו", סיפר סא"ל מ, מפקד היחידה.

לצד האלפיניסטים, נמצאים על ההר כוחות נוספים של צה"ל. את המוצב הגבוה במדינה – מוצב אסטרא – מאיישים כיום חיילי שריון. מזג האוויר הקר מספק ללוחמים מעט גיוון מהחום והמחנק אליהם הם רגילים מהטנק. לדבריהם, דרגת הכוננות לא שונתה בעקבות חיסולו של מפקד כוח קודס קאסם סולימאני השבוע.

"שמענו על האירוע בחדשות", סיפר סרן אופיר קורמן, מפקד המוצב. לדבריו, גם כשהשמיים בהירים וגם בשיאה של סופת שלגים, תפקיד החיילים נותר זהה. "למרות הערפל שאתה רואה אנחנו העיניים של המדינה. יש לנו אמצעים שמסייעים לנו בתנאי מזג האוויר".