המחבל יורה לעבר שוטרים - ונמלט: המשטרה פרסמה תיעוד של הפיגוע בעיר העתיקה בו נראה המחבל שולף נשק מכיסו ומתחיל לירות לעבר השוטרים - ונמלט במהרה מהמקום, תוך כדי שמנסים לפגוע בו

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

גם בכלי תקשורת פלסטיניים פורסם תיעוד ובו נשמעים רגעי הירי לעבר המחבל, תושב חיפה בן 45.

סמוך לשעה 11:45, מפגע חמוש באקדח הגיע להצבה של שוטרים ובהם לוחמי מג"ב באחד משערי הר הבית, וביצע ירי לעברם. השוטרים הגיבו כאמור בנחישות, ניטרלו את המפגע וסיכלו המשך פגיעה בחפים מפשע. כתוצאה מהירי, נפצע קל בידו שוטר מג"ב שפונה לבית החולים.

זירת הפיגוע בירושלים וחסימות בעיר העתיקה
זירת הפיגוע בעיר העתיקה | צילום: יהונתן ולצר/TPS

מפקד המחוז, ניצב דורון ידיד שהגיע לזירה ופיקד על האירוע, ביצע תחקיר ראשוני בשטח, וציין את תגובתם המהירה והמקצועיות של השוטרים. בנוסף, בפעילות מהירה של כוחות משטרה נוספים שהגיבו, נעצר הרכב ממנו ירד המפגע ובו חשוד שנעצר לחקירה.

מבצע הפיגוע: ערבי-ישראלי מחיפה

זמן קצר לאחר הפיגוע, פורסם כי מבצע הירי הוא שאדי בנא, ערבי-ישראלי בן 45 מחיפה שמוכר למשטרה מתחום הסמים. קרוב משפחתו נחקר בחשד שידע על הכוונה לבצע פיגוע ולא מנע ממנו לעשות זאת. בנא הוא נוצרי שהתאסלם לפני כמה שנים. 

זירת הפיגוע בירושלים וחסימות בעיר העתיקה
כוחות משטרה באזור הפיגוע | צילום: יהונתן ולצר/TPS

שכניו של בנא בחיפה מסרו כי הם מופתעים מאוד שהוא עשה את זה‎. חוקרי השב"כ סגרו את זירת האירוע, פרצו לעסק שלו ומנסים לבדוק כל מידע כדי להבין אם פעל לבדו. 

ח״כ איימן עודה, יו״ר הרשימה המשותפת, גינה בתוקף את הפיגוע: "אנחנו מוקיעים בתוקף את הירי. אין מקום שאזרח במדינת ישראל ישתמש בנשק. האזרחים הערבים במדינה בחרו במאבק אזרחי ודמוקרטי צודק למען שלום ושוויון. לא נקבל דרך אחרת". 

3 פיגועים תוך 12 שעות 

שעות ספורות בלבד אחרי הפיגוע בעיר העתיקה בירושלים, התקבל דיווח נוסף על ירי לעבר חיילים בצומת הפרסה בבנימין, סמוך ליישוב דולב. חייל אחד כבן 20 נפצע קל באירוע. צוותי מד"א שהוזעקו למקום העניקו לו טיפול בזירה כשהוא בהכרה מלאה ופינו אותו לבית החולים שיבא בתל השומר. צה"ל מנהל מצוד אחר המחבל היורה. 

קליטת החייל הפצוע מפיגוע הירי
קליטת החייל שנפצע בפיגוע הירי בבנימין בבית החולים | צילום: TPS

באירוע נוסף שאירע אמש בירושלים, מחבל דרס קבוצת חיילי גולני בסמוך למתחם התחנה. החיילים סיימו באותה עת סיור מורשת לקראת טקס ההשבעה שלהם בכותל המערבי ועמדו לחצות את הכביש כשהמחבל הגיח מאחוריהם, פגע בהם - ונמלט מהזירה. חלק מהחיילים הכניסו מחסנית לנשקם ואף ניסו לרוץ אחר המחבל, אך לא הספיקו לירות. חייל אחד נפצע באורח קשה ו-11 הנוספים שנפצעו קל פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

זירת האירוע במתחם התחנה, הלילה
זירת הפיגוע סמוך למתחם התחנה | צילום: תיעוד מבצעי מד"א