ממשלת מרוקו קיבלה השבוע שלושה רחפנים ישראלים כחלק מעסקת נשק בשווי 48 מיליון דולר, כך על פי דיווח של האתר הצרפתי "אינטליג'נס אונליין". רק בשבוע שעבר הביעה מרוקו תמיכה בתוכנית המאה שהציג נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הדיווח, מדובר במל"טים מסוג הרון שפותחו על ידי התעשייה האווירית, והם הגיעו למרוקו בתאריך 26 בינואר. עד כה לא ידוע מה הסעיפים הנוספים שנכללו בעסקת הנשק בין המדינות. הרחפנים יושמשו ויסייעו לצבא המרוקאי להתמודד עם קבוצות מורדים קיצוניות בסהרה המערבית. 

לישראל ומרוקו יש היסטוריה ארוכה של שיתוף פעולה צבאי, אך בין המדינות אין קשרים דיפלומטיים רשמיים. עם זאת, בחודש אוקטובר אשתקד עצרו הרשויות במרוקו את ראש התנועה שמתנגדת לנורמליזציה מול ישראל, לאחר שארגן הפגנה נגד התהדקות היחסים בין המדינות.

יומיים לאחר פרסום תוכנית המאה פרסמה מרוקו הצהרת תמיכה בתוכנית, עם הסתייגויות קלות. "מרוקו מעריכה את התוכנית החדשה של ארה"ב לשלום בין ישראל לפלסטינים", נכתב בהודעה שהפיץ משרד החוץ המרוקאי. "הסכמה של של המדינות לתוכנית היא תנאי מהותי להחלה וליציבות של התוכנית". עוד כתב משרד החוץ כי מרוקו מקווה ל"תהליך שלום שיציע פתרון שוויוני, ריאליסטי, ישים ומתמשך לאזור".