ישיבת הקבינט שנמשכה אמש(ראשון) כחמש שעות כונסה בדרמטיות ובבהילות, כשהשרים הוזמנו לדיון מבלי שנאמר להם מה הלו"ז. במהלך הישיבה דנו חברי הקבינט בתרחיש דומה למתקפה האירנית על מתקני הנפט בסעודיה - ירי מסיבי של טילי שיוט לעבר מטרות ישראליות ודרכי ההתמודדות עם מתקפה כזאת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בישראל מעריכים שהתעוזה האירנית גוברת גם בגלל השתיקה הסעודית או חוסר התגובה של ארה"ב למתקפת טילי השיוט והרחפנים הממולכדים על מתקני הנפט.

אפשר להעריך בזהירות שכל ההצהרות והדיווחים שיוצאים באירן על כך שנעשו ניסיונות לחסל את קאסם סולימאני, מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה, הם רק תירוץ אפשרי לכך שאירן תנסה לבצע מתקפה כזאת נגד ישראל.

בשבוע שעבר הסביר ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך טקס השבעת חברי הכנסת ה-22 כי הקמת ממשלת אחדות היא צו השעה - ושיש לכך הצדקה ביטחונית מובהקת: "אנחנו עומדים היום בפני אתגר ביטחוני ענק שגדל והולך משבוע לשבוע, בחודש-חודשיים האחרונים ובמיוחד בשבועות האחרונים - זה לא ספין או גחמה, מי שיודע את הפרטים יודע עד כמה שהם נכונים".

"אירן אומרת בצורה ברורה - ישראל תיעלם"

"אירן הולכת ומתחמשת", הוסיף נתניהו. "התעוזה שלה והחוצפה שלה הולכים וגוברים. היא תוקפת את נתיבי השיט הבינלאומיים, תוקפת בכל המקומות וגם תוקפת ישירות כלי טיס של ארה"ב ועכשיו את שדות הנפט בסעודיה, והיא אומרת בצורה הכי ברורה - ישראל תיעלם. זה ציטוט ולא תאוריה".

רה"מ המשיך והדגיש: "הם מאמינים בזה. הם חותרים לזה, ואנחנו צריכים לקחת אותם במלוא הרצינות. המציאות הזאת מחייבת אותנו להתעצם, להתחמש ולהמציא בידי לוחמינו וחיילינו כלי הגנה והתקפה בהיקף בעוצמה ובאיכות שלא הייתה לנו עד עכשיו זכרו ורשמו את דברי - הדבר הזה קורה מסביבנו ויש לו השלכה מיידית".