מערכת הביטחון ביצעה הבוקר (שישי) ניסוי שיגור של מערכת הנעה רקטית מבסיס פלמחים שבמרכז הארץ. על פי הודעת משרד הביטחון, הניסוי נקבע מראש ובוצע כמתוכנן. לפי פרסומים זרים, הניסוי הבוקר נועד ככל הנראה לשפר את טווח הטילים הבליסטיים מסוג "יריחו" שנמצאים ברשות ישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי פרסומים זרים ישראל מפתחת טילים בליסטיים מסוג "יריחו". הניסוי הבוקר ככל הנראה נועד לשפר את יכולת השיגור של הטילים שברשותה של ישראל ולהאריך את הטווח שלהם. הטילים הללו מיוצרים בתעשייה האווירית ובמפעל המנועים הרקטיים "תומר", ומשמשים גם את משגר "שביט" שנושא את לווייני הצילום הישראליים ממשפחת "אופק" לחלל.

"אבן דרך ביכולת המבצעית" (צילום: חדשות)
סדרת ניסויים במערכת חץ 3 | צילום: חדשות

מערכת הביטחון מבצעת באופן קבוע ניסויים במערכות רקטיות שונות, ביניהן מערכות להגנה מפני טילים. לפני כחצי שנה הושלמה בהצלחה סדרת ניסויים במערכת הנשק "חץ 3" באלסקה, במסגרתה יורטו טילים בליסטיים מחוץ לאטמוספירה. את סדרת הניסויים הובילו משרד הביטחון והתעשייה האווירית, יחד עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים (MDA), והם נערכו באלסקה במטרה לבחון יכולות מערכת שלא ניתנות לביצוע בישראל.

"הישג חסר תקדים" (צילום: חדשות)
סדרת ניסויים במערכת חץ 3 | צילום: חדשות

לדברי משרד הביטחון, "הצלחת סדרת הניסויים מהווה אבן דרך חשובה ביכולת המבצעית של מדינת ישראל להגן על עצמה כנגד איומים קיימים ועתידיים בזירה". במהלך הניסויים נעשה גם שימוש במכ"ם אמריקני מסוג AN\TPY2, הודגמה והוכחה יכולת קישוריות מבצעית בין המערכות, ובוצעה בהצלחה מלאה יכולת יירוט של מטרות בגובה רב מחוץ לאטמוספירה.