ישראל, אם הייתה יכולה, הייתה מסתירה את הניסוי שנערך הבוקר (שישי) – אבל העובדה שהוא מתבצע מבסיס פלמחים שבמרכז הארץ ונחשף לעיניהם של מיליוני אזרחי ישראל לא מותירה לה ברירה. לא ניתן לבצע ניסוי במערכת נשק זו בשום מקום אחר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ישראל משמרת מדיניות של עמימות בתחום הגרעין ובתחום הטילים הבליסטיים שברשותה. על פי פרסומים זרים, לישראל סדרה של טילי "יריחו" – טילים בליסטיים למרחק של יותר מ-3,000 קילומטרים שיכולים לשאת ראש קרב גרעיני. כפי שפורסם בעבר, ההחלטה של ישראל היא לא לשנות את מדיניות העמימות הזו מכיוון שהיא חלק מההרתעה שמשמרת ישראל מול שכנותיה במזרח התיכון.

 

התעשייה האווירית יחד עם מפעל "תומר", יצרן מנועי הטילים של ישראל, מפתחים משגרי לוויינים מדגם "שביט" ששולחים לחלל את לווייני התצפית ממשפחת "אופק". על פי פרסומים זרים, המשגרים הללו הם גם הבסיס לאותם טילים בליסטיים מדגם "יריחו".

נראה שהניסוי כלל את מה שישראל צריכה מאוד בימים כאלה – הארכת הטווח ושיפור הדיוק, כדי לאפשר לה לתקוף רחוק ובאופן מדויק הרחק מגבולות המדינה.

כנראה שישראל שומרת לעצמה במקרה הזה יכולת שהיא לא יכולה לחלוק גם עם מדינות ידידות, לכן אין לה ברירה אלא לבצע ניסויים בעצמה ללא שותפות ובמקרה הזה גם את תוצאות הניסוי היא אינה מפרסמת.