דביר שורק ז"ל הובא למנוחות בבית העלמין האזרחי בעפרה, ומאות ליוו אותו בדרכו האחרונה. אביו, יואב שורק, ספד לו ואמר: "אני חושב על 19 השנים הללו ואיני יכול שלא לחייך, כי זכרונך מעלה פנים מאירות". כיממה לאחר שנרצח בפיגוע בגוש עציון, משפחתו של החייל ותלמיד הישיבה בן ה-19 החליטה לתרום את איבריו, וקרניות עיניו יושתלו במהלך הימים הקרובים: "אילו יכולנו לשאול את דביר זה היה רצונו", אמר אביו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עוד אמר אביו במהלך דברי ההספד: "דביר יקר ואהוב שלנו, בעוד ימים אחדים היינו אמורים לחגוג לך 19 ואני לא יכול לחשוב על 19 השנים האלה בלי לחייך. זכרונך מעלה בי פנים מאירות, חשיבה חיובית, תום. לעיתים קרובות עמדתי והתבוננתי בך מהצד בפליאה".

"הייתה לך אישיות מיוחדת שהרגשתי שאיני יכול לעמוד על סודה, רק לשמוח בה", המשיך האב. "מתנה שקיבלנו ל-19 שנה. השם נתן והשם לקח. כמה כאב יהיה וגעגוע. רשעים תאבי מוות לקחו אותך. טהור הסתלקת מאיתנו. ננסה להוסיף אור וטוב ולחזק את המשפחה למרות הכאב."

הרב ישראל רוזנבלט, שהיה מורה של דביר, סיפר בריאיון ל"שש עם רינה מצליח": "זה יום קשה ומטלטל, תלמיד יקר ואהוב שלנו נלקח מאיתנו ונרצח בצורה שמכאיבה מאוד לכולנו. הוא היה אדם אוהב תורה ואוהב אדם וזה כואב וזה אובדן גדול. הוא היה בן אדם מאוד מיוחד, זה אדם שיצא לקנות ספרים לרבנים שלו כמתנת סוף שנה וכל החברים בוווטסאפ אמרו לו לקנות ספר קודש אבל הוא אמר: 'לא, ספר קודש יש להם, אני אקנה להם ספר של דויד גרוסמן'. מדובר לצערינו בעוד מקרה קשה בגוש עציון של דם יהודי שנשפך על אף המאמצים הגדולים של כוחות הביטחון."

עוד סיפר כי "יום אחד ראה דביר ערבי באזור שהלך עם חמור שהיה נראה שדוף וחולה. הוא הציע לו לקנות ממנו את החמור כדי שיוכל לטפל בו וכך עשה, קנה ממנו את החמור וטיפל בו, וכשהחמור הבריא - שילח אותו. כזה הוא היה. לא פחד מאינטרקציה, לא פחד לומר שלום לאדם זר למרות שהיה גם היה אדם מאוד אחראי, זו אבידה גדולה."

הסופר דויד גרומן שאת ספרו החזיק דביר ז"ל בידיו בזמן שנרצח, התייחס לפיגוע הקשה במהלך ערב הוקרה לנחמה ריבלין ז"ל ואמר: "קשה לי לדבר היום מבלי להזכיר אפילו בכמה מילים את הנער שנרצח הלילה דביר שורק, שמעתי עליו כל כך הרבה במשך היום, נער אנושי כל כך, רגיש, אוהב אדם ואוהב שלום, אמן בנפשו. ליבי ליבי להוריו, משפחתו, כל אוהביו. הם עומדים, ואני אומר מניסיון, בפני דרך ארוכה וקשה מאוד. נער כל כך מיוחד וכל כך חד פעמי יאיר להם את הדרך באבלם."

זירת הפיגוע בגוש עציון  (צילום: גרשון אלינסון, פלאש/90 )
זירת הפיגוע בגוש עציון | צילום: גרשון אלינסון, פלאש/90

לפני מספר חודשים שיתף דביר ז"ל בעמוד הפייסבוק שלו פוסט הקורא לחתום על כרטיס אדי ולהצטרף למאגר התורמים.

אור רביד, אביבית מיסניקוב, אבי סדרינה ועופר חדד השתתפו בהכנת הידיעה