מאומתים לקורונה הופתעו לאחרונה לגלות שבאפליקציית רמזור התו הירוק שלהם בתוקף, על אף שאומתו כחיוביים בבבדיקת אנטיגן מוסדית או ב-PCR, כך פורסם לראשונה היום (שני) ב"מהדורה ראשונה". המערכות של משרד הבריאות מסונכרנות, וברגע שאדם מאובחן כחיובי בבדיקת אנטיגן מוסדית או ב-PCR, הן אמורות להתריע על כך לאפליקציית רמזור ולשלול מהם מיד את התו לתקופת הבידוד.

ככל הידוע לנו, תיאום המערכות הזה עבד היטב עד לאחרונה, ולא התקבלו דיווחים על פרצה שכזו. באופן מוזר בימים האחרונים מגיעים עוד ועוד דיווחים של מאומתים שמעידים שהתו הירוק לא נשלל מהם. כתבנו גלעד שלמור שאומת לקורונה ואף חש תסמינים בדק את הנושא - וגילה שגם התו הירוק שלו עודו תקף.

מדובר בפרצה מטרידה, כי ידוע שיש חולים או מאומתים שלא מקפידים על הבידוד כמו שצריך ויוצאים מהבית מדי פעם. כעת, מתברר שלפחות לחלקם יש תו ירוק, והם יכולים לממש אותו בעודם חולי קורונה מאומתים. ממשרד הבריאות טרם נמסרה תגובה לידיעה.

מוקדם יותר היום בנט והורוביץ סיכמו כי הבידוד יקוצר מ-7 ימים ל-5 ימים עבור מחוסנים ולא מחוסנים. זאת, כפוף לביצוע 2 בדיקות אנטיגן בימים הרביעי והחמישי לבידוד. פרויקטור הקורונה סלמן זרקא הסביר שההחלטה התקבלה בהתאם לממצאים שמראים כי הרוב המוחץ של ההידבקויות מתרחשות ב-5 הימים הראשונים למחלה.