בצל המשך התפשטות וריאנט אומיקרון בישראל והביקורת על מדיניות הבידודים, השרים התכנסו היום (ראשון) לישיבת הממשלה - ובה לחצו על משרד הבריאות לקצר את ימי הבידוד ל-5 ימים. שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון המשיכה גם הפעם באותו הקו ותקפה את ההנחיות, שלדבריה פוגעות בילדים הבריאים: "פוגעים בתהליכים שאנו מייצרים ונאבד את הילדים האלו. שותפיה לממשלה גיבו את עמדתה, פרופ' אש הודיע: בוחנים לקצר את הבידוד. אלו הציטוטים מישיבת הממשלה. 

הסערה סביב מדיניות הבידודים - סיקור שוטף ב-N12:

שאשא-ביטון: "מתמודדים עם צונאמי, על התהליכים נקטעו בגלל הבידודים המיותרים"

שרת האנרגיה קארין אלהרר אמרה כי מלבד המבוגרים, גם הילדים מתמודדים עם בעיות קשות ומצוקות נפשיות שיש לטפל בהן. שרת החינוך שאשא-ביטון התייחסה לדבריה וקראה לקצר את זמן הבידוד: "זה ממשיך את הדברים שלי מהשבועות האחרונים, הילדים מתמודדים עם הפרעות אכילה, צונאמי של בריאות הנפש, התנהגויות מיניות לא מותאמות ועוד. כל התהליכים שהתחלנו נקטעו בגלל הבידודים המיותרים וצריך באומץ לקבל את ההחלטה ולהפסיק את הבידודים של ילדים בריאים".

יפעת שאשא ביטון (צילום: מירים אליסטר, פלאש 90)
שאשא-ביטון נגד מדיניות הבידודים | צילום: מירים אליסטר, פלאש 90

"שמענו בסוף השבוע רופאים, מומחים, איגודי בריאות - כולם אומרים את הדבר הזה. חייבים באומץ לטפל בזה עכשיו", הוסיפה שאשא-ביטון. "מי ששלילי יחזור ללמוד ומי שחיובי - יילך הביתה. בידיים של משרד הבריאות לעשות את זה עכשיו".

ברביבאי: "מצטרפת לקריאה כדי למנוע את הפגיעה במשק"

שר החקלאות עודד פורר הצטרף: "אני רוצה לחזק את הדברים של שרת החינוך ולהוסיף שגם במשק אם נמשיך עם בידודים מיותרים - אנחנו נפגע בו. צריך לקצר את הבידוד לחמישה ימים כמו שעשו במדינות אחרות". גם שרת הכלכלה אורנה ברביבאי הביעה תמיכה: "מצטרפת לקריאה לקצר את הבידודים כדי למנוע את הפגיעה במשק".

אורנה ברביבאי
גם שרת הכלכלה תומכת בקיצור הבידוד

פרקש הכהן: "הממשלה צריכה לקיים ישיבה בדרך אחרת, צריכים לשמש דוגמה"

שרת החדשנות אורית פרקש-הכהן דרשה לדון על מתווה החינוך: "מבקשת דיון אמיתי ומעמיק על מתווה החינוך, בפועל יש פגיעה גדולה ביכולת ללמוד. צריכים לבחון איך לנהל זאת". לאחר שכבר כמה שרים אובחנו כמאומתים לקורונה, היא ציינה כי "הממשלה צריכה למצוא מנגנון לקיים ישיבת ממשלה בדרך אחרת ולא לקיים ישיבה בחדרים סגורים שעות ארוכות, אם זה מה שאנחנו ממליצים לציבור. צריכים לשמש דוגמה וגם אנחנו לא רוצים חצי ממשלה משותקת".

שרת התיירות, אורית פרקש הכהן
פרקש-הכהן דורשת לדון על מתווה החינוך ולקיים ישיבה במתכונת אחרת

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש ביקר במחלקת הקורונה בבית החולים בילינסון והדגיש כי במשרד בוחנים את קיצור הבידוד. "אנחנו בוחנים את האפשרות לקצר את משך הבידוד לעובדים מאומתים במוסדות רפואה ובתפקידים חיוניים אחרים, ונעשה זאת באחריות", אמר אש.

פרופ' נחמן אש (צילום: לע"מ)
במשרד הבריאות בוחנים לקצר את הבידוד | צילום: לע"מ

ראש הממשלה נפתלי בנט הכריז בפתח ישיבת הממשלה הבוקר כי משלוח נוסף של תרופות של פייזר צפוי להגיע לישראל עד לסוף השבוע. במקביל, על רקע הסכנה ליציבות הממשלה בעקבות הסדר הטיעון המתגבש לראש האופוזיציה, אמר בנט: "לכל הפרשנים הפוליטיים למיניהם, לצד כל הגרפים והתרחישים, תנוח דעתכם - ממשלת ישראל עובדת וממשיכה לעבוד".

"זו ממשלה של עשייה ששמה את אזרחי ישראל במרכז", אמר בנט על רקע הדיבורים על סכנה ליציבות הממשלה בעקבות עזיבה אפשרית של נתניהו את החיים הפוליטיים. "הממשלה שלנו לא מצביעה על בעיות, היא ניגשת לפתור אותן. לכל הפרשנים הפוליטיים למיניהם, לצד כל הגרפים והתרחישים תנוח דעתכם - ממשלת ישראל עובדת וממשיכה לעבוד".