תשלום פיצוי בסך 42 אלף שקלים וכתיבת מכתב התנצלות לפרופ' גליה רהב מבית החולים שיבא – זה העונש שהטיל אתמול (חמישי) בית המשפט על אישה שהשמיצה את פרופ' רהב בפוסטים שכתבה בפייסבוק. בין הפוסטים המשמיצים שכתבה: "פושעים, נבוא איתכם חשבון", "שתישרפי בחיים" ו"השכנה של היטלר בגיהינום".

"אני חושבת שבאמת האלימות המילולית שם באמת גברה על כל אמירה נורמלית", אמרה פרופ' רהב בריאיון ל"שש עם". "זה הגיע לאיזשהו גבול שצריך לעשות משהו עם זה. בכלל כל האלימות הזאת בחברה שלנו היא בלתי נסבלת שאחד הפנים שלה זה מה שקרה בנושא החיסונים. אמרתי גמרנו, די, צריך לעשות משהו ובאמת ההסתדרות הרפואית ובית החולים שיבא מאוד תמכו בי בעניין הזה".

ומה היא מתכננת לעשות עם עשרות אלפי השקלים שבית המשפט פסק שעל הנתבעת לשלם לה? פרופ' רהב השיבה: "הצהרתי על זה מההתחלה - ועכשיו אני אתרום חצי מהסכום לעמותת 'מדעת' שנותנת המון מידע על החיסונים ועובדת המון בנושא, וגם לעמותת 'מחוסגן' שמגנה על חיסונים ועובדת בצורה פילנטרופית נהדרת. אז אני אחלק את הסכום בין שתי העמותות הללו".

"מדובר באישה שכנראה תורמת לחברה", ציינה פרופ' להב, "וזו באמת שאלה איך אישה כזאת שתורמת לחברה, והיא בהחלט כזאת, מגיעה למצב כזה". לדבריה, במכתב ההתנצלות שהגישה לה אותה גולשת, היא כתבה כי הסיבה שהובילה אותה לכתוב את אותם ביטויים חריפים נבעו מ"סערת רגשות קשה שדרשה פורקן ותו לא".

"אני מקבלת את ההתנצלות", הוסיפה פרופ' להב. "אנשים נמצאים באיזשהו להט, כמו שהיא כתבה 'פורקן', אחד מגביר את השני. אנשים מוציאים סתם מילים מהפה שלהם עם אלימות מכפישה, הרשת מאפשרת הכול בלי שאף אחד צריך לשלם על זה - אז אני חושבת שכעת אנשים יתחילו לחשוב פעמיים לפני שהם מתחילים לנבל את הפה, שהם מדברים בצורה כזאת מכפישה, ואני מאוד מקווה שבאמת זה יעשה משהו לסף האלימות. אולי לא רק בקטע של החיסונים, אולי יותר מזה".