הגל הרביעי בדעיכה: מספר החולים קשה ממשיך לרדת ועומד הבוקר (שלישי) על 427, מהם 187 מונשמים - כך עולה מנתוני משרד הבריאות. ביממה האחרונה אובחנו 2,323 חולים חדשים בקורונה - מתוך כ-116 אלף בדיקות. שיעור החיוביים עומד על 2% ומקדם ההדבקה - 0.72%. 

נראה כי בחודש האחרון ישנה מגמה של ירידה בחולים הקשה בשיעור של 38%. לפני כחודש מספר חולי הקורונה שהיו מאושפזים במצב קשה בבתי החולים ברחבי הארץ עמד על 697, ירידה ב-270 חולים. עוד עולה מהנתונים כי 116 מהחולים קשה לא חוסנו לקורונה. מאז פרוץ המגפה, הלכו לעולמם 7,940 ישראלים שחלו בקורונה.

נכון להבוקר, יש חמש רשויות אדומות בלבד - קריית יערים וכמה רשויות בדואיות - אעצם, א-סייד, אטרש, אבו קורניאת. כמו כן, דווח כי קרוב ל-72 אלף תלמידים במערכת החינוך שוהים בבידוד ו-13 אלף תלמידים מוגדרים כחולים פעילים.

בתוך כך, 3,772,277 ישראלים קיבלו עד כה את המנה השלישית לקורונה, אך מספר המתחסנים היומי במנה השלישית בירידה. אתמול קיבלו 16,561 בני אדם את מנת הדחף, 2,747 קיבלו את המנה השנייה ו-3,982 התחסנו במנה הראשונה.

הקורונה בישראל (צילום: מירים אליסטר, פלאש 90)
נמשכת הירידה בתחלואה | צילום: מירים אליסטר, פלאש 90

פרויקטור הקורונה פרופ' סלמאן זרקא אמר אתמול במסיבת עיתונאים, כי "אנחנו מאוד אופטימיים למול הירידה באחוז החיוביים ובחולים הקשים והמונשמים". לצד זאת, הדגיש: "לצערי עדיין העומסים בבתי החולים גדולים, אבל עם ירידת התחלואה אנחנו מניחים שתוך שבועיים - גם התחלואה הקשה בבתי החולים תלך ותרד".

הפרויקטור הוסיף כי לנוכח העובדה שהנגיף עדיין משתולל בעולם כולו, יש לפעול כדי למנוע ולעכב התפרצות של הגל החמישי: "לפעול כדי שהגל החמישי חלילה לא יגיע".

פרופסור זרקא התייחס גם למתווה "הכיתה הירוקה" שצפוי להתרחב לכיתות נוספות ולגני הילדים: "נקבל החלטה כמה המתווה הזה הוא נכון לטובת הילדים וההורים. ככל שנקבל החלטה שזה נכון נרצה להרחיב את זה גם לכיתות נוספות וגם לגני הילדים".

פתיחת שנת הלימודים בצל הקורונה (צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90)
הגנים יצטרפו למתווה "הכיתה הירוקה" | צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

במסגרת מתווה "הכיתה הירוקה", הגנים יהיו חלק מהתוכנית שקובעת שבכיתות שבהן נמצא תלמיד חיובי לקורונה - כך פרסמנו אתמול לראשונה. בהתאם לכך, המאומת ייכנס לבידוד - בזמן שיתר התלמידים יבצעו בדיקות מהירות באופן תכוף כדי למנוע תחלואה. ההחלטה התקבלה בצל פרסום ההקלות הבאות שצפויות במערכת החינוך. עוד נודע שכדי לאפשר את הרחבת התוכנית, הרשויות יתוגברו בבדיקות נוספות שיועדו רק לגנים.