צפירת הרגעה: זמן ההחלמה של החולים קשה בגל הנוכחי קצר משמעותית מהגל הקודם - כך פרסמנו הערב (רביעי) לראשונה ב"תוכנית חיסכון". הנתונים החדשים הם בשורה טובה למי שחשש מזינוק חד בגל הרביעי במספר החולים קשה בבתי החולים.

סיקור הקורונה ב-N12:

בתוך כך, בשבועות האחרונים היה מספר גבוה של חולים קשה חדשים שנכנסים למערכת, אך המצב במחלקות נותר יציב. משך האשפוז של חולים קשה שעמד מאז ינואר על 10-12 ימים בממוצע, עמד בשבוע הראשון של יולי על 8 ימים. עדיין מדובר בנתונים ראשוניים, אלא שייתכן שהם מייצגים תחילה של מגמה מעודדת - שבה זמן ההחלמה נמוך יותר. 

הנתון המכריע ביותר לגבי המשך ההגבלות על המשק נוגע למספר המטופלים במחלקות הקורונה ובפרט מספר החולים במצב קשה. מדוח של חטיבת הרפואה באגף לרפואה כללית של משרד הבריאות שמתפרסם היום, עולה כי בבתי החולים ישנם 143 חולי קורונה. כ-60% מהם מחוסנים - והיתר לא התחסנו. 18 מבין חולי הקורונה המאושפזים כבר החלימו מהנגיף, אך עדיין נכללים בנתונים מכיוון שהם סובלים מנזקים שנגרמו מהמחלה ולכן ממשיכים להזדקק לאשפוז.

לקריאת הדוח המלא, לחצו כאן.

רוב המאושפזים נמצאים במרכז הארץ. בבית החולים מאיר למשל ישנם 14 מאושפזים - מחצית מהם במצב קשה או קריטי. בבתי החולים בילינסון, איכילוב והלל יפה יש 9 מאושפזים בשל קורונה בכל אחד מהם. בכל הארץ יש רק ילד אחד מתחת לגיל 18 שמטופל ב"אסף הרופא". שלוש נשים בהיריון מאושפזות עם קורונה וכן שתי יולדות שנמצאו חיוביות, כולן במצב טוב.

בחודש יולי נפטרו 20 בני אדם שנדבקו בנגיף. 15 מתוכם היו מחוסנים בשתי המנות וחמישה לא התחסנו כלל. רוב המונשמים בבתי החולים לא התחסנו. מתוך 12 חולי קורונה שנזקקים לתמיכה נשימתית - שמונה מהם לא מחוסנים כלל. הם נמצאים בין היתר בבתי החולים מאיר, בילינסון, וולפסון, שערי צדק והדסה עין כרם.