פרסום ראשון: הצוות לטיפול במגפות ממליץ להביא לישראל חיסונים של אסטרה זניקה ולהתחיל לחסן את מי שפיתח אלרגיה לחיסונים של פייזר ומודרנה. בהמשך יתנו את החיסונים גם למי שחושש מאלה של פייזר ומודרנה. 

החיסונים של אסטרהזניקה צפויים להגיע לישראל כבר בחודש הבא. בשלב הראשון תגיע לישראל כמות של אלפים בודדים של החיסונים הללו, שנחשבים לקצת פחות יעילים מהחיסונים של פייזר ומודרנה אבל הם פועלים בטכנולוגיה ותיקה ומוכרת יותר בעולם החיסונים.

בשלב הראשון כאמור יקבלו את החיסונים האלה אנשים שהגיבו בתגובה אלרגית לחיסון הראשון של פייזר ומודרנה, אבל בהמשך ישקלו בחיוב לאפשר גם למי שלא התחסן עד כה בפייזר או במודרנה, מתוך הבנה שיש אנשים שבחיים לא יסכימו לקבל את החיסונים הללו בגלל שהם פועלים בשיטת ה-mRNA החדשה יחסית.

היעילות של חיסוני אסטרהזניקה אמנם נמוכה מעט מזו של החיסונים שכבר בארץ, אבל מצד שני בינתיים אין דעיכה ביעילות שלהם, ומי שקיבל אותם בחו"ל לא צריך מנה 3 כרגע. בעבר אמנם היו דיווחים על מקרים של קרישיות יתר לאחר מתן החיסון של אסטרה זניקה, ובחלק מהמדינות אף נפסק השימוש בהם באופן זמני, אבל לאחרונה פורסמו מחקרים שהתבססו על חיסון של אוכלוסיות גדולות, ובהם עלה שלא היו יותר מחקרים של קרישיות יתר בחיסונים של אסטרה זניקה, מאשר בחיסונים של פייזר.