חיסון גם לילדים? בכירים במערכת הבריאות בארה"ב מעריכים שחיסון פייזר נגד נגיף הקורונה יקבל אישור לשימוש גם בקרב בני 11-5 עד סוף חודש אוקטובר, כך אמרו הלילה (שבת) שני גורמים לסוכנות הידיעות רויטרס.

לפי אותם גורמים, לוח הזמנים לאישור החיסון של פייזר לילדים נגזר מהתקדמות הניסויים שהם עורכים והמידע המתקבל מהם. בשל כך, מנהל התרופות והמזון בארה"ב (FDA), ככל הנראה יאשר את השימוש בו עד סוף אוקטובר.

ההערכות לתאריך היעד לאישור החיסון לבני 11-5 קיבלו הלילה חיזוק גם מד"ר אנתוני פאוצ'י, ראש מערך המומחים בארה"ב להתמודדות עם נגיף הקורונה, שאמר שהוא מצפה לאישורו. גורם נוסף ציין שב-FDA הודיעו גם כן כי הם מצפים לאשר את החיסון.

ההחלטה לאשר את החיסון נגד נגיף הקורונה לילדים צפויה לגרור ביקורת וספקנות רבה מצד הורים שכבר הביעו חשש לחסן את ילדיהם. רבים מביעים חשש מפני יעילות החיסון לבני הגילים הצעירים וכן בנוגע לרמת הבטיחות שלו.

אתמול חשפנו באולפן שישי הקלטה של ד"ר פיליפ דורמיצר, סגן הנשיא והמדען הראשי בפייזר, האומר על ישראל "יש לנו סוג של מעבדה". בדבריו המוקלטים אמר דורמיצר שישראל משמשת כמעבדה שבאמצעות הנתונים שמתקבלים בה, החברה מסיקה את מסקנותיה בנוגע לחיסון נגד קורונה. הבכיר נשמע אומר בהקלטה שישראל סיכמה עם החברה שאזרחיה יתחסנו באופן בלעדי רק בחיסוני פייזר.