לאורך היממה האחרונה נשמעו ביקורות רבות על משרד הבריאות מצד אזרחים שניסו לתאם תור לקבלת מנת חיסון שלישית, אך נתקלו בתורים ארוכים. הערב (חמישי) הבהיר ראש הממשלה נפתלי בנט כי "בישראל יש מלאי חיסונים מספק, גם להווה וגם לצרכים העתידיים".

עוד נמסר מטעמו של בנט: "ראש הממשלה עומד בקשר רציף עם מנכ"ל חברת פייזר, לצד שר הבריאות ובכירי משרדו. מספר משלוחים הגיעו בימים האחרונים וכך זה יימשך. אין חשש למחסור בחיסונים. אזרחי ישראל שלא התחסנו צריכים ללכת להתחסן - יש חיסונים לכולם".

חיסון שלישי? (צילום: פלאש 90)
מנת החיסון השלישית | צילום: פלאש 90

כפי שפרסמנו ב"מהדורה המרכזית", במוצאי שבת הקרובה יגיעו לישראל מאות אלפי חיסונים של חברת פייזר, כך שיהיו מספיק חיסונים בישראל לכל מי שירצה להתחסן. כעת נבחנת אפשרות כי מקורם של התורים הארוכים לא נובע מהמחסור בחיסונים, אלא בשל ההיערכות הלוגיסטית של קופות החולים. 

למה זה קורה? במשרד הבריאות הודיעו לקופות החולים שמלאי החיסונים הבא יגיע רק בעוד כמה ימים, מה שעיכב את יכולת זימון התורים. מבדיקת N12 עולה כי הסיבה לתורים הרחוקים נעוצה בכך שמבצע החיסון לבני ה-60 ומעלה החל בתחילת השבוע, אך ההיערכות וההתאמה לביקוש הגבוה נעשית תוך כדי תנועה.

"המבצע החל בתחילת השבוע ובהתאם אנו פותחים מתחמי חיסון נוספים", הדגישו בקופת החולים כללית. "עם כל פתיחת מתחם נוסף - תורים רבים מוזרמים למערכת. כרגע המערכת מציעה תורים בהתאם למתחמים הפתוחים, אך בימים הקרובים ייפתחו מתחמים נוספים".

ממכבי שירותי בריאות נמסר: "אנו מברכים על הביקוש הגבוה לחיסון השלישי. ביכולתנו לחסן עשרות אלפי אנשים מדי יום כתלות במלאי החיסונים שמתקבל מהמדינה. בשעות הקרובות יתקבל מלאי נוסף ונוכל לפתוח תורים חדשים".