בנט ובורלא במגעים להבאת חיסונים נוספים לישראל: ראש הממשלה, נפתלי בנט, שוחח בימים האחרונים מספר פעמים עם מנכ"ל חברת "פייזר", אלברט בורלא, ודן עמו על האפשרויות לאספקת חיסונים נוספים לישראל - כך הודיעה הערב (ראשון) לשכת ראש הממשלה. בנט הודה למנכ"ל "פייזר" על שיתוף הפעולה ההדוק בהבאת החיסונים לישראל - והשניים שוחחו על אסטרטגיות להתמודדות עם הנגיף, בדגש על וריאנטים קיימים ועתידיים. 

ראש הממשלה בנט ומנכ"ל "פייזר" בורלא שוחחו בנוסף על עסקאות אפשריות להחלפת חיסונים בין ישראל למדינות שונות - זאת בעקבות מלאי החיסונים שסופק לישראל שתוקפו יפוג ב-30 ביולי. המגעים מתנהלים בהובלת משרד הבריאות, משרד החוץ והמטה לביטחון לאומי (מל"ל). עוד צוין בהודעה הרשמית מטעם לשכת ראש הממשלה כי בנט ובורלא שומרים על קשר טלפוני רציף ופועלים יחד כדי לקדם את הבאת החיסונים ולהגן על בריאותם של אזרחי ישראל. 

ראש הממשלה נפתלי בנט במתחם חיסונים בחולון (צילום: רויטרס)
ישראל תחליף מנות חיסון עם בריטניה? | צילום: רויטרס

בשבוע שעבר דיווחנו במהדורה המרכזית כי עקב החשש במשרד הבריאות מאובדן של מאות אלפי מנות חיסון, ישראל מנהלת מגעים מתקדמים עם בריטניה על חילופי חיסונים, שבמסגרתם תקבל בריטניה כמיליון מנות ותעביר לישראל מנות שתקבל מ"פייזר" במהלך חודש ספטמבר. ברשותה של ישראל יש 1.4 מיליון חיסוני פייזר שתוקפם יפוג בסוף החודש. העסקה עשויה לצאת לפועל בקרוב ולסייע לבריטניה במאבקה בווריאנט דלתא שהתפשט ברחבי המדינה. בנט ושר הבריאות הורוביץ ידונו מחר עם בכירי משרד הבריאות בהיערכות למתן חיסון שלישי בישראל. 

חיסוני קורונה (עיבוד: רויטרס)
עוד מנות של "פייזר" יישלחו בקרוב לישראל? | עיבוד: רויטרס

ובתוך כך, מספר המאומתים החדשים בישראל ממשיך לעלות, ועם תחילת השבוע גם מספר החולים קשה עומד על 35, בעוד שלפני שבוע בלבד הוא עמד על כ-20. בתוך שבועיים, גם מספר מבודדי הבית בישראל הכפיל את עצמו לעומת המצב שהיה ב-21 ביוני. לצד זאת, מחצית מחולי הקורונה הפעילים בישראל הם תלמידי מערכת החינוך ובחלק מן הערים כמעט כל החיוביים לנגיף הם תלמידים, כך שאין ספק כי הילדים, שלא מחוסנים ברובם, הם גורם מפתח להתפשטות הנגיף הנוכחית אך הם גם לא מפתחים תחלואה קשה לרוב. 

עוד כתבות בנושא ב-N12: 

ראש הממשלה בנט התייחס היום בפתח ישיבת הממשלה לעלייה בתחלואה ואמר כי אין בכוונתו להמתין שהתחלואה תעלה כדי לפעול, וכן שייתכן שהגבלות התו הירוק יחזרו. "בעולם זן הדלתא משתולל בקצב הדבקה גבוה מכל הזנים הקודמים ואנחנו מתכוונים לשמור על הישראלים. ללא שיתוף פעולה מצד האזרחים, ואם נראה עלייה בתחלואה, נשקול להחזיר חלק ממגבלות התו הירוק".