שליחנו באירופה אלעד שמחיוף חזר אתמול (ראשון) לעבודה, לאחר שהוא, אשתו וילדיו הקטנים, כולל תינוקת בת 4 חודשים בלבד, נדבקו בקורונה. רק הבת הגדולה הצליחה להתחמק מהנגיף. בריאיון ל"חמש עם רפי רשף" סיפר שמחיוף: "יש עוד טיפה שרידים, זה בעיקר מורגש בקשיי נשימה וגם כל הספיחים של התופעה הזו - כלומר עייפות, תחושת תשישות, אבל בגדול הרבה יותר טוב".

"היו שבועיים לא קלים", תיאר שמחיוף. "זה הכול ביחד - הילדים שנדבקו, בעיקר התינוקת שפיתחה דלקת ריאות, וגם אנחנו. הגדולה איכשהו הצליחה להתחמק, לא ברור לנו איך. קיבלנו עצה מרופא הילדים לא להתקרב אליה, אז זה הוסיף עוד יותר לאתגר. בסך הכול חלפו שבועיים מהרגע שהתחילו התסמינים ועד הרגע שהרגשנו שעברנו את השלב הזה שאי אפשר לתפקד".

שליחנו באירופה הוסיף: "מוזר לומר שהיה קשה, כי אנחנו יודעים שהמחלה הזו יכולה להסתיים הרבה יותר קשה, אבל זו לא הייתה מחלה קלה בהיבט הזה של התחושות והתסמינים.

שמחיוף תיאר גם את אופן ההתמודדות של הרשויות בבריטניה. "ברגע שאתה מתגלה כחיובי, אתה וכל בני ביתך אמורים לשהות עשרה ימים בבידוד", הסביר שמחיוף. "מבחינת הבריטים, זהו - אם אתה לא מציג תסמינים אחרי עשרה ימים, אתה יכול לצאת בלי בדיקה. יותר מזה, התקשרו אלינו, כי כל כמה ימים מתקשרים לוודא שאתה שומר על הבידוד, שאלנו אם אנחנו צריכים לעשות בדיקה בסוף, ואמרו לנו - 'אנחנו ממליצים שלא, כי בבדיקה הזו יכול להיות שיתגלו שאריות ואתם תצאו חיוביים למרות שאתם לא מדבקים'".

לדברי שמחיוף, הוא משער שנדבק בגמר היורו. "יש להשערה הזו 3 סיבות - התזמון המתאים, העובדה שזו ההזדמנות היחידה שהייתי במגע עם הרבה אנשים וזה שאתה שלחת אותי לשם", "האשים" שמחיוף את רפי רשף. "אמרת לי 'תיסע, דבר קצת עם אנשים, תצלם, תעשה לנו משהו' ואני משער שזה מה שהוביל למחלה".