שרת התיירות אורית פרקש הכהן ושר הבריאות יולי אדלשטיין יסכמו בימים הקרובים על מתווה סופי לפתיחת התיירות הנכנסת לישראל. המתווה צפוי לחייב את התיירים בבדיקת קורונה שלילית כתנאי כניסה לארץ, ובבדיקה סרולוגית בעת הגעתם לנתב"ג. זאת בנוסף לתעודת מתחסן. בסוף מאי קבוצות התיירים הראשונות צפויות להיכנס לישראל וביולי תתחיל תיירות הבודדים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שרת התיירות שוחחה אתמול (שני) עם פרויקטור הקורונה ד"ר נחמן אש וראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי פרייס. בשיחה עימם התגבש המתווה לפיו התיירים שמגיעים לנתב"ג יחויבו בבדיקה סרולוגית על מנת לאמת את תעודת החיסון שלהם. זו דרישה בלעדית של משרד הבריאות שלא קיימת באף מדינה נוספת.

תיירים בישראל קורונה (צילום: רויטרס, רויטרס_)
ישראל תהיה המדינה היחידה בעולם שתחייב תיירים בבדיקה סרולוגית. אילוסטרציה | צילום: רויטרס, רויטרס_

משמעות הדבר היא שעל מנת להגיע לארץ התיירים יהיו מחויבים בבדיקת קורונה שלילית ותעודת מתחסן. בעת הגעתם לנמל התעופה בארץ יהיו מחויבים גם בבדיקה סרולוגית.

מבחינת לוח הזמנים, ב-23 במאי צפויה הכניסה הראשונה של בין 10 ל-20 קבוצות תיירים מאורגנות לישראל. באמצע יוני מתוכננת פתיחה רחבה יותר לקבוצות מאורגנות, בהתאם לקיבולת של נתב"ג. כחודש לאחר מכן, ביולי, יוכלו תיירים בודדים להגיע לארץ.

בשיחה עם פרייס ואש שרת התיירות הדגישה את חשיבות התיירות הנכנסת מארצות הברית - גם בגלל שהם מהווים אחוז עצום מהתיירים בישראל וגם כי הם במירוץ אחר חיסונים. במקביל ישראל מנהלת מגעים להסכמי הדדיות עם מדינות כגון איחוד האמירויות, קפריסין, ויוון. מדינות אלו מכניסות כרגע תיירים ישראלים מחוסנים בניגוד לישראל אשר מונעת את כניסתם של כלל התיירים.