ב-18 באפריל נוכל ככל הנראה להפסיק לעטות מסכות באוויר הפתוח - כך עולה מדיונים סגורים שנערכו במשרד הבריאות. מבחינת הגורמים המקצועיים, ניתן היה לבטל את ההנחיה כבר מהשבוע הבא, אלמלא חגיגות יום העצמאות, שבמשרד הבריאות חוששים שיובילו להתקהלויות המוניות. תאריך היעד עשוי להשתנות אם תהיה עלייה בתחלואה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בנוסף, מתכננים במשרד הבריאות לאפשר את הגדלת מספר האנשים המותר בהתקהלויות בחוץ מ-50 ל-100. בתוך מבנים המגבלה צפויה להישאר 20 איש. גם במערכת החינוך מתוכננות הקלות נוספות, בהן ביטול הקפסולות בכיתות י"א-י"ב ובחטיבות הביניים.

ברקע העלייה במקדם ההדבקה במקביל להישארות יתר המדדים נמוכים, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי פרייס, קיימה היום מסיבת עיתונאים שבה התייחסה לנתוני התחלואה העדכניים ואמרה כי "זה נכון שקצב הדעיכה יותר איטי - אבל אנחנו עדיין נמצאים במצב שבו המגפה הולכת ודועכת".

"עדיין צריך לנקוט בזהירות כי 37 אחוז מאוכלוסיית ישראל לא מוגנת", הבהירה אלרעי פרייס. "26 אחוז מתוכם זה ילדים שאינם בגיל החיסון והם לא החלימו. זה הפלח שממנו אנו מודאגים ולא רק בהקשר של איך הילדים האלה עלולים להדביק אנשים אחרים אלא גם עבור הילדים עצמם: אנחנו לא יודעים מה ההשפעות ארוכות הטווח של הקורונה".