התוכנית ליציאה מהסגר של משרד הבריאות: בהנחיית שר הבריאות יולי אדלשטיין, נערך דיון שולחנות עגולים, בהשתתפות פרויקטור הקורונה נחמן אש ובכירי משרד הבריאות, כדי לשמוע את  בעלי העסקים ולהציג את המתווה הראשוני ליציאה מהסגר של משרד הבריאות. על פי המצגת שהוצגה לאנשי העסקים, תחילה יפתחו מקומות כמו מלונות ללא חדרי אוכל ורק בשלב השני יפתחו המסעדות וחדרי הכושר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

תחילה בכירי משרד הבריאות נפגשו עם נציגי המלונות, והתאחדות המלונות ביקשה שמיד לאחר היציאה מהסגר - יפתחו קודם כל את האיים הירוקים. בכירי משרד הבריאות השיבו שאומנם עדיין לא ידוע מתי נצא מהסגר, אך כך צפוי להיראות מתווה היציאה.

השלב הראשון

על פי המצגת שהוצגה לבעלי העסקים, תחילה יפתחו מקומות עם סיכון נמוך - כמו מלונות ללא חדרי אוכל או מוסדות תרבות ללא ישיבה. המקומות האלו ייפתחו לאנשים רק בהזמנה מראש, עם מסכות וללא אוכל או שתייה.

נחמן אש (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
הפרויקטור אש, ארכיון | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

על פי משרד הבריאות, בשלב הזה המקומות ייפתחו בהתאם למתכונת הבאה: במקום סגור - התפוסה תהיה עד 60% ולא יותר מ-250 אנשים, ובמקום פתוח - עד 500 איש ועד 80% מכלל התפוסה.

השלב השני

בשלב היציאה השני מהסגר יפתחו את המקומות בעלי הסיכון הגבוה יותר - כמו מסעדות חדרי כושר וכדומה. על פי המצגת, בשלב הזה מקומות עם תו ירוק יוכלו לפתוח לפני המתכונת הבאה: במקום סגור - ישיבה עד 40% תפוסה, ובעמידה או בתנועה - לא יותר מ-100 אנשים. במקום פתוח לעומת זאת, תתאפשר בישיבה תפוסה של עד 60% ואילו בעמידה או תנועה - לא יותר מ-200 אנשים.

בשלב השני יפתחו גם המקומות בעלי הסיכון הגבוה יותר וללא תו ירוק. על פי המצגת, הם יוכלו לפתוח במקום סגור עד 20% תפוסה ולא יותר מ-25 אנשים. לעומת זאת, במקום פתוח תתאפשר תפוסה של עד 40% ולא יותר מ-50 אנשים.