שהה במלונית קורונה – ומת: מקרה חריג התרחש הבוקר (ראשון) במלונית הקורונה שערי ירושלים בבירה, לאחר שמצבו של חולה קורונה ללא תסמינים, הידרדר במהירות והוא מת תוך כדי פעולות החייאה. פרטי האירוע עדיין נבדקים, ומתחקיר ראשוני שערכו בפיקוד העורף עולה כי הגבר הסתיר את מצבו וסרב להתפנות לטיפול רפואי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חולה הקורונה הגיע למלונית ביום חמישי ללא תסמינים, אך למוחרת הוא החל לסבול מקשיי נשימה ועל פי פיקוד העורף סרב להתפנות לבית החולים. בפיקוד העורף ערכו תחקיר ראשוני וממנו עולה כי הנפטר סבל ממחלות רקע אך לא דיווח על כך לצוות הרפואי. גם בקופת החולים לא העבירו את הדיווח על מצבו הרפואי לגורמים האחראים.

קרובי משפחתו יצרו הבוקר קשר עם הנהלת המלון ועדכנו אותם בדבר מחלת הדם, הסוכרת והמחלות הנוספות מהם הוא סבל. אחרי שעודכנו על מצבו הרפואי, הזמינו בפיקוד העורף את מד"א אך מצבו הידרדר במהירות והוא מת תוך כדי פעולות החייאה.

אורחים שהיו בקשר עם החולה טרם האירוע, מדווחים כי הם פנו בימים האחרונים כמה פעמים לגורמי הניהול במלון וביקשו מהם לשלוח לו צוות רפואי כדי שיאבחן את מצבו. לטענתם "בפיקוד העורף לא נענו לבקשתם, מדובר במחדל". אחד הלקחים שעולים מן האירוע הקשה הוא שיש לחזק את הקשר בין פיקוד העורף שאחראי על ניהול ותפעול מלוניות הקורונה לבין קופות החולים, בעיקר בהעברת מידע רפואי שיכול לסייע בטיפול.