חברת התרופות האמריקנית ג'ונסון וג'ונסון פרסמה היום (רביעי) את הנתונים המלאים על הניסוי בחיסון נגד קורונה שפיתחה, זאת לקראת ההצבעה במועצה המייעצת של מנהל התרופות והמזון האמריקני (FDA). מתוצאות הניסוי עולה כי מנת חיסון אחת בלבד יעילה נגד הקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הנתונים, החיסון יעיל ב-72% נגד המוטציה בארה"ב, ויעיל ב-64% בדרום אפריקה, שם נפוצה המוטציה שנכון לעכשיו שאר החיסונים יעילים נגדה בצורה פחותה.

עוד מלמדים הנתונים כי לחיסון יש יעילות של 86% מניעת תחלואה קשה שנובעת מהקורונה שנפוצה בארה"ב, לעומת 82% מניעת תחלואה קשה בדרום אפריקה.

בשונה מהחיסונים של פייזר ומודרנה שדורשות עבור החיסון טמפרטורות קירור מיוחדות והתחסנות בשתי מנות, החיסון של חברת ג'ונסון ניתן לאחסון בטמפרטורות רגילות למשך שלושה חודשים לפחות ואין צורך במנה שנייה. שני הגורמים הללו עשויים להקל את הפצת החיסון ברחבי ארה"ב והעולם.

המועצה המייעצת צפויה להתכנס ביום שישי, וכעת הציפייה היא שה-FDA יאשר את החיסון במהרה – אפילו כבר ביום שבת. אם הוא יאושר, יהיה זה החיסון השלישי שמאושר לשימוש בארה"ב נגד הקורונה, וההערכה היא שכניסתו לשוק תזניק קדימה את מבצע החיסונים.