אישה בת 75, שקיבלה הבוקר (רביעי) את מנת החיסון השנייה שלה נגד קורונה, נמצאה ללא רוח חיים בביתה שבלוד – שעות אחרי שהתחסנה. עד כה לא נמצא קשר בין ההתחסנות לבין מותה של הקשישה, שסבלה ממחלות רקע רבות ומורכבות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר במקרה המוות הרביעי בישראל של אנשים עם מחלות רקע שונות בשנות ה-70 וה-80 לחייהם, שמתו זמן קצר לאחר שקיבלו מנת חיסון של חברת פייזר. אולם, מדובר בפעם הראשונה שמתחסנת הלכה לעולמה לאחר שקיבלה את מנת החיסון השנייה, המשלימה את הליך ההתחסנות. עד כה לא נמצא כל קשר בין מקרי המוות לבין החיסונים. במשרד הבריאות כבר הודיעו כי יתחקרו את האירוע.

לפני כשבועיים גבר בן 75 מבית שאן מת מדום לב, שעתיים לאחר שקיבל את מנת החיסון הראשונה לקורונה. הוא קיבל את מנת החיסון בבוקר בקופת החולים, שוחרר לביתו לאחר שחש בטוב – אך זמן קצר לאחר ששהה בביתו הוא איבד את ההכרה ומת. במשרד הבריאות הודיעו לאחר המקרה שלגבר היסטוריה של התקפי לב, והעריכו שאין קשר לחיסון.

יממה לאחר מכן, מת קשיש נוסף בן 88 – גם כן שעתיים בלבד לאחר שהתחסן. מבית החולים הדסה הר הצופים נמסר כי הוא סבל ממחלות רקע ממושכות, מורכבות וקשות.

בדיקות קורונה מהירות (צילום: דוברות כללית)
בצל החיסונים: שיעור הנדבקים ממשיך לטפס | צילום: דוברות כללית

מהנתונים שמשרד הבריאות פרסם מוקדם יותר היום, עולה כי 1,880,198 ישראלים קיבלו עד כה את מנת החיסון הראשונה, מאז יצא לדרך מבצע "לתת כתף"; מדובר ביותר מ-21% מאוכלוסיית ישראל. אולם בצל החיסונים, נתוני התחלואה ממשיכים להיות מדאיגים: ביממה החולפת אובחנו 9,047 נדבקים. שיעור החיוביים עומד על 7.2%, מתוך 128,472 בדיקות קורונה שנערכו אתמול.