רישיונו של הרופא מכחיש הקורונה נשלל: משרד הבריאות הודיע היום (שלישי) על ביטול רישיונו של ד"ר אריה אבני, שקרא במהלך השנה האחרונה להפר את הנחיות משרד הבריאות ואף התבטא נגד התחסנות בשבועות האחרונים. על אבני נאסר לעסוק ברפואה לצמיתות. בהחלטה נכתב כי אבני יצר "מרשם ברור לאנרכיה מוחלטת, תוך שהוא מתהדר בתואר רופא ובכינוי דוקטור".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שר הבריאות הסמיך את השופט בדימוס אמנון סטרשנוב להכריע בעניינו של ד"ר אבני, לאחר שועדת המשמעת גיבשה דוח בעניינו לאחר שהוגשה נגדו קובלנה. היום נקבע, כאמור, כי יאסר עליו לעסוק ברפואה לצמיתות.

אבני מחזיק באתר אינטרנט וכן בעמוד פייסבוק שבהם הוא מפרסם מאמרים שונים – ובאמצעותם קרא לציבור, בין היתר, להפר את הנחיות משרד הבריאות בנוגע לנגיף הקורונה ואף התבטא נגד התחסנות. אבני גם הכפיש והשמיץ את ציבור הרופאים.

בהחלטת השופט בדימוס סטרשנוב לשלול את רישיונו של אבני נכתב: "אין ספק, כי בהתבטאויותיו הקשות והבוטות של הנקבל במאמרים שפרסם באתר האינטרנט, בפייסבוק ולאחרונה גם ביוטיוב, נגד ההתחסנות מנגיף הקורונה, טמונה סכנה של ממש לשלום הציבור ובריאותו". עוד צוין: "הרי לך מרשם ברור לאנרכיה מוחלטת שאותה מנסה הנקבל לגרום, תוך שהוא מתהדר בתואר רופא ובכינוי דוקטור".

אמנון סטרשנוב (צילום: אורי לנץ פלאש 90)
צילום: אורי לנץ פלאש 90

השופט בדימוס סטרשנוב הוסיף: "לא מצאתי כל קשר בין הערך החשוב של חופש הביטוי, שלו טוען הנקבל, לבין הביטויים החריפים והמכפישים שנקט - ללא כל ביסוס מדעי או אקדמי - והכול מדמיונו הפורה וחסר המעצורים. יידעו הנקבל ושכמותו כי חופש הביטוי אין משמעותו חופש השיסוי או הביזוי".

עוד כתב סטרשנוב: "אולי בשביל ד"ר אבני הנכבד הקורונה היא קוריוז או 'בדיחה', כלשונו, אך לא לאלפי החולים, המתים וקרובי משפחתם אשר ניגפו במחלה איומה זו. צר לי לקבוע, אך הנקבל הינו שרלטן, מכחיש קורונה מובהק ומאחז עיניים מסוכן, ועוד נוהג כך בחוצפתו באיצטלה של רופא מורשה".

הפרופ' איתמר גרוטו החתום על הקובלנה נגד אבני אמר היום: "מדובר במקרה קיצון של רופא שפועל כבר שנים בניגוד לאתיקה המצופה מרופא. אני סבור שמדובר בהחלטה ראויה, במיוחד בעת הזו".

מפייסבוק נמסר כי בעקבות ההחלטה הקבוצה והעמוד הוסרו בגין הפרת מדיניות של הפצת מידע כוזב סביב הקורונה.