עובדי ומנהלי בתי החולים הציבוריים ערכו הבוקר (רביעי) הפגנה מול משרד האוצר בירושלים במחאה על היעדר תקצוב מתאים וחוסר בשוויון מול בתי החולים הממשלתיים. מול משרדי האוצר נפרסו מיטות חולים שעליהם נתלה שלט: "עוד מעט לא יהיו בתי חולים להציל". פרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל המרכז הרפואי הדסה, אמר: "אני מתבייש להגיד לעובדים שלי שאני לא יכול לשלם להם בסוף החודש".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מנכ"לי בתי החולים ציינו שאם לא יועבר תקציב החל מיום ראשון הקרוב - יבוטלו ניתוחים בבתי החולים הציבוריים הדסה, שערי צדק, לניאדו ובית החולים האנגלי בנצרת. כמו כן, מיום רביעי הבא בתי החולים ייכנסו למתכונת חירום בלבד ולא יינתנו טיפולים שאינם דחופים. ממקום ההפגנה, המנהלים המשיכו לפגישה הם סגן שר האוצר יצחק כהן ואנשי משרדו.

מנהלי בתי החולים הציבוריים בהפגנה מול משרד האוצר
מנהלי בתי החולים הציבוריים בהפגנה מול משרד האוצר

"מזמן חצינו את הקו האדום", נאם פרופ' רוטשטיין. "איך זה יכול להיות שמדינת ישראל נמצאת במלחמה כשהחיילים בחזית הם הצוותים, ולא ברור לי בכלל אם נוכל לשלם להם שכר בסוף החודש? זה מצב בלתי נתפס. אני מרגיש בחלום רע שצריך לשפשף את העיניים, לפתוח אותם שוב ואולי כל זה יעלם כלא היה".

פרופ' עופר מרין, מנכ"ל בית החולים שערי צדק, אמר: "כבר אין לנו כסף לשלם לעובדים שלנו. לא נזוז ממשרד האוצר עד שיובטח לנו שתושבי ירושלים, נתניה ונצרת יקבלו טיפול שוויוני וזהה לתושבי תל אביב".

"אין לנו יותר הכנסות", סיפר ד"ר אברהים חרבג'י, מנהל בית החולים המשפחה הקדושה בנצרת. "קופות החולים חונקות אותנו ומשרד האוצר לא מסייע. אי אפשר לנהל את המלחמה בלי תחמושת. ראש הממשלה, שרי האוצר והבריאות - תעזרו לנו, אנחנו לא מסוגלים לנשום יותר".