מבצע החיסונים מתרחב: משרד הבריאות הודיע היום (רביעי) באופן רשמי לקופות החולים כי החל ממחר הם יכולים להתחיל ולחסן נגד קורונה בני 16 ומעלה שהחלימו מהנגיף. בניגוד לשאר האוכלוסייה שמתחסנת בשתי מנות, אוכלוסיית המחלימים תתחסן במנת חיסון אחת בלבד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במשרד הבריאות ציינו כי לאחר התייעצות מומחים הוחלט לחסן במנה אחת את אוכלוסיית המחלימים, אשר החלימו עד לפני 3 חודשים ממחלת הקורונה. זמן קצר לאחר הפרסום, קופת החולים כללית הודיעה כי החל ממחר היא תחל בחיסון מחלימים.

ההודעה של משרד הבריאות הגיעה לאחר הפרסום אתמול שקופות החולים קיבלו אישור להזמין מחלימים מקורונה לקבל חיסון, במרפאות שבהן יש חשש מהשלכת חיסונים פגי תוקף לפח.

מחקר שנערך בישראל על ידי מומחה לאפידמיולוגיה, ושפורסם בשבוע שעבר בכתב עת משפיע בעולם הרפואה, חשף כי מנת חיסון אחת עוררה את המערכת החיסונית של כל משתתפי המחקר שנדבקו בעבר בנגיף. "מדובר בממצא שימושי עבור מקבלי החלטות שיוכלו לקבל החלטה האם לחסן את המחלימים מקורונה ובכמה חיסונים", אמר עורך המחקר, פרופ' מיכאל אדלשטיין. "זה לא אומר שהם איבדו את ההגנה לאחר ההדבקה אבל התגובה החזקה לחיסון אחד בלבד היא בהחלט מעודדת. נצטרך לתקף את זה על קבוצה גדולה יותר של אנשים".

על פי נתוני משרד הבריאות, עד כה התחסנו בישראל 4,745,665 איש במנה אחת, ו-3,39,367 איש התחסנו במנה השנייה. אתמול התחסנו 32,033 במנה הראשונה, ו-43,307 במנה השנייה.