המשך ההקלות בסכנה? משרד הבריאות מעדכן הבוקר (שני) כי 3,089 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו אתמול בישראל. 5.4% מבין הבדיקות שנעשו חזרו בתשובה חיובית. מקדם ההדבקה עומד הבוקר על 1 לראשונה מאז החלו ההקלות במשק – ובממשלה הצהירו כי ההקלות יופסקו אם המקדם יגיע לנקודה זו. השרים צפויים לדון היום בין היתר בהחזרת הלימודים ובפתיחת השמיים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

58,964 בדיקות בוצעו אתמול, אך כאמור כמעט 5.5% מהן חזרו בתשובה חיובית. מצבם של 742 חולי קורונה מוגדר קשה. 20 חולי קורונה מתו אתמול ומניין המתים הכולל הוא 5,758. 3,368,759 ישראלים קיבלו את 2 מנות החיסון נגד קורונה ו-4,723,966 קיבלו את המנה הראשונה.

אכיפת הנחיות בשוק הפשפשים
הפרת הנחיות בירושלים
הפרת הנחיות בירושלים

הממשלה תתכנס במהלך היום לדיון שיעסוק בהמשך ההקלות - בין היתר בהחזרת הלימודים בכיתות ז'-י' כבר השבוע וכן בביטול ועדת החריגים ופתיחת השמיים ל-25 אלף ישראלים שנמצאים בחו"ל ללא אפשרות לחזור ארצה. עם פתיחת המשק המחודשת, בממשלה הצהירו כי ההקלות יופסקו לאחר שמקדם ההדבקה יגיע ל-1 – מה שהתרחש הבוקר. כעת, שלבי ההקלות הבאים נתונים בסימן שאלה.

5 היישובים שבהם מספר החולים ל-10,000 נפש הוא הגבוה ביותר הם חורפיש, עין נקובא, ברקת, כסרא-סמיע ומשהד. 5 יישובים שבהם חלה ירידה משמעותית בשיעור המאומתים החדשים הם ע'ג'ר, ברכה, מזרעה, צור הדסה ומגאר.