במשרד הבריאות הצהירו שוב ושוב שרק מחוסנים יוכלו להיכנס למקומות שדורשים תו ירוק, אך היום (חמישי) אנחנו מפרסמים כי בעוד כשבועיים גם אלו שלא התחסנו, בגירים או ילדים, יוכלו להיכנס לאותם מקומות. איך? באמצעות בדיקת קורונה מהירה מחוץ לבית העסק. בתוך כך, יו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט יעקב אשר סיכם עם משרד הבריאות כבר כבר מיום ראשון ילדים ולא מחוסנים יוכלו להיכנס לאירועים, לאולמות להופעות ולמסעדות, כל עוד יציגו בדיקת קורונה עם תוצאה שלילית מ-48 השעות האחרונות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הסיכום של יו"ר ועדת החוקה עם משרד הבריאות, בשלב הראשון יותר להכניס 5% מהמשתתפים לפי בדיקה שלילית. בהמשך האישור יורחב באמצעות בדיקות מהירות.

מתווה הבדיקות המהירות שגובש, ושצפוי להתחיל לפעול בעוד כשבועיים, יכלול 5 חברות שייתנו שירות של בדיקות אנטיגן מהירות. כל בעל עסק יוכל לבחור עם איזו חברה הוא מעוניין לעבוד ולשלם עבור השירות. חלק מהשירות יכלול גם נציג של החברה, שיעמוד מחוץ למסעדה או לגן אירועים, ויבצע את הבדיקות על האנשים שלא התחסנו ושמעוניינים להיכנס.

במשרד הבריאות אמרו ל-N12 שאם יתברר שקיים קושי לבעלי העסקים לממן זאת, אז הם ישקלו להעניק סבסוד.

על רקע הפעימה השלישית של ההקלות שעתידה לצאת לפועל בתחילת השבוע, נתוני משרד הבריאות מראים כי מקדם ההדבקה עדיין עומד על 0.99. בדוח אמ"ן מתריעים כי היקף התחלואה עדיין גבוה וכי המגפה על סף התפשטות מחודשת - לאחר שמספר החולים קשה נותר גבוה יחסית, עם יותר מ-700 בממוצע שבועי.