אולי זה עניין הכושר או ההסתגרות בבתים, אולי הלחץ הנפשי בגלל חוסר הוודאות הכלכלית, מה שבטוח: גם בקופות החולים מרגישים שמגפת הקורונה מכבידה עכשיו גם על הגב שלנו. מומחים לכאבי גב ומעסים רבים מדווחים על עלייה בכמות האנשים שמתלוננים על התופעה: "מטופלים מספרים שהם בקושי יוצאים מהבית". אך גם שחדרי הכושר והבריכות סגורים, יש כאלה שלא מוותרים על אימון כדי למנוע התנוונות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אם אנשים לא מתאמנים, אנשים לא עושים כושר, נשארים כל היום בבית, הולכים להיות חולים", טענה טל ניר, מאמנת כושר מתל אביב. "לא הבנתי איך סגרו את חדרי הכושר כשרוצים להוריד את התחלואה". נדמה שמתקני הכושר בחוף הים הם המקום היחיד שבו לא תשמעו תלונות על כאבי גב. "כל היום על הספה, כל היום נטפליקס. גב תחתון ישר הולך, בגלל זה אנחנו פה", הסביר דוד שמתאמן בחוף.

כאבי הגב (צילום: החדשות12)
"מטופלים מספרים שהם בקושי יוצאים מהבית". המעסה אבישי רובנבר | צילום: החדשות12

מומחה לכאבי גב במכבי שירותי בריאות ד"ר יגאל ברונשטיין סיפר שחלה עלייה במספר לקוחותיו בתקופת הקורונה: "בחצי השנה האחרונה אני כן מרגיש איזושהי עלייה בכמות האנשים שמגיעים למרפאה שלי, מרפאת גב, עם תלונות על החמרה בכאבי הגב". לא רק הוא מרגיש כך, אלא גם המעסים מעידים על עוד ועוד מקרים של לקוחות עם כאבי גב שהחמירו.

אחד מהם, אבישי רובנבר, סיפר: "מטופלים מספרים שהם בקושי יוצאים מהבית ועובדים מהבית - ומנסים להתאמן מהבית, שזה לא תמיד אותו דבר. כואב להם בגב, מחוסר תנועה, מישיבה ממושכת, גם הצוואר".

חנויות הרהיטים אומנם סגורות אבל באמצעות האינטרנט יש כאלה שמתעניינים בכיסאות משרדיים שיוכלו לאפשר להם לעבוד מהבית מבלי לפגוע בגב. "כשאנחנו יושבים שעות ארוכות בכלל בבית ובפרט בעבודה כשאנחנו עובדים, בטח בתקופה הזאת, בעצם נוצרים לחצים על הגוף שלנו, בעיקר על הגב התחתון", הסביר מנהל ד"ר גב אונליין יובל יעקב.

כאבי הגב (צילום: החדשות12)
מושב שמונע החלקה של הגוף | צילום: החדשות12

התקופה הזו לא מביאה לנו הרבה נחת, והדבר האחרון שחסר לנו זה עוד כאב לטפל בו עכשיו. אבל אפילו אם אתם מאלה שבאמת יושבים כל היום בבית ולא זזים, אולי גם לעמוד ולהתמתח פעם בשעה יכול לעזור במשהו. מזיק זה בטוח לא.