פרויקטור הקורונה מאחורי בתי הספר: אמש דיווחנו כי בכירים במערכת הבריאות תומכים בפתיחת בתי הספר לכל הכיתות בערים הירוקות, וכעת פרויקטור הקורונה הנכנס, נחמן אש, מגבה את הדברים. בביקור בעיריית ירושלים קרא אש להאיץ את הפתיחה של כיתות נוספות באופן בטוח. במקביל, ראש הממשלה נתניהו אמר בישיבת הממשלה כי לא חל שינוי בפתיחת כיתות ה'-ו' ביום שלישי, ובפתיחת י"א-י"ב בשבוע הבא. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו מוטרדים מכך שהחינוך לא נפתח בצורה רחבה", אמר אש בירושלים. "אני מקבל את הקריאה להאיץ את הפתיחה גם של הכיתות האחרות - נצטרך לראות איך עושים את זה בצורה בטוחה, יש כל מיני רעיונות שנבחן אותם ונראה מה ניישם מתוכם".

הפרויקטור התייחס גם להקלות נוספות כגון הכרזה על מקומות נוספים חוץ מאילת וים המלח כ"איי תיירות", למרות שבכירים כבר אמרו שלא יהיו הקלות נוספות עד הודעה חדשה."אם הקונספט שאנחנו עושים באילת ובים המלח של האיים הירוקים יוכיח את עצמו -  אני מקווה שנאמץ אותו ברחבי הארץ. זו אחת הסיבות לכך שצריך להתאמץ להשאיר את הערים ירוקות".

באשר לחתונות אמר אש: "אנחנו מתלבטים על האפשרות ליצור מתווה לחתונות. מצד אחד אני מבין את הצורך, אבל מניסיון העבר כשהיה מתווה כזה - הפרו אותו עוד יותר".
 
שר החינוך יואב גלנט בירך על החזרת תלמידי ה'-ו' לבתי הספר והדגיש: "אנחנו חייבים להחזיר את כל התלמידים, מכל שכבות הגיל, לבתי הספר בהקדם האפשרי. החינוך מעל הכול".
 
בישיבת הממשלה אמר גנץ כי הוא "מברך על ההתקדמות בנושא הקורונה". לדבריו, מוטב היה שלא לדחות את ישיבת הקבינט משום שהציבור מצפה להכרעות. "אני חושב שיש בסך הכול קשיים במגמת הירידה של התחלואה, אנחנו רואים את זה, אבל יש יותר ויותר קשב ציבורי. אני סבור שהמדיניות הדיפרנציאלית שלנו היא מדיניות נכונה, ואני כמובן שמח על הנושא של תהליכי החיסונים שהולכים ונרכשים, וגם מפותחים כחול לבן במכון הביולוגי. צר לי ששמעתי מהתקשורת, שישיבת הקבינט נדחית ליום שני, כי אני חושב שביום שלישי כבר מחכים להחלטות וטוב היה אם היינו מקדימים את העניין. יש הרבה גופים ואנשים במשק שמחכים להחלטות ממשלת ישראל ואנחנו חייבים להתקדם בנו".