ממומחים מתחום הבריאות בארה"ב מזהירים מפני עלייה עקבית בהידבקות בקורונה בקרב ילדים. בניגוד לטענה, שנשמעה גם מפי הנשיא טראמפ, על כך שמחלת הקורונה מסוכנת פחות עבור ילדים, במרכזים למניעת מחלות ומניעתן (CDC) הדגישו כי שיעור הילדים המאושפזים בטיפול נמרץ הוא אחד מכל שלושה – זהה לשיעור בקרב מבוגרים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"ממצאים חדשים מצביעים על כך שלילדים, בהשוואה למבוגרים, יש ככל הנראה עומסים ויראליים זהים או גבוהים יותר בלוע-האפי, ולכן ילדים יכולים להפיץ את הנגיף במשקי בית ובמחנות קיץ בצורה יעילה יותר", נכתב בהנחיות CDC.

 

עוד נכתב בהנחיות החדשות: "ממצאים חדשים מלמדים כי ילדים הסובלים מבעיות רפואיות וכן תינוקות בני פחות משנה עלולים להיות בסיכון מוגבר להידבקות חמורה".

על פי נתוני CDC, שיעור הילדים בקרב הנדבקים בנגיף עומד על 7%, זאת למרות שהם מהווים 22% מהאוכלוסייה בארה"ב. קצב ההדבקה בקרב ילדים נמצא במגמת עלייה בין החודשים מרץ ליולי.

המומחים מציינים כי ישנה אפשרות שקצב ההדבקה בקרב ילדים הואטה במקצת בתקופת האביב ולפני חודשי הקיץ, זאת בגלל האמצעים שננקטו על ידי הרשויות למניעת התפשטות הקורונה – כמו ההוראה להישאר בבתים וסגירת בתי ספר.

אוטובוס תלמידים ארה"ב בזמן קורונה (צילום: Mike Blake, רויטרס)
אוטובוס תלמידים בזמן קורונה | צילום: Mike Blake, רויטרס

כעת, לקראת סיום חופשת הקיץ ותחילת שנת הלימודים בבתי הספר והאוניברסיטאות, במוסדות החינוך קיימים חילוקי דעות אם לפתוח את השנה למרות הקורונה, תוך סיכון בריאותי למורים ותלמידים. במספר בתי ספר בארה"ב מורים אף בחרו להתפטר ממקום העבודה ולא להסתכן בהידבקות בנגיף.

במדינת ג'ורג'יה,  שבשבועות האחרונים נפתחו שם מחדש בתי הספר במספר מחוזות, יותר מאלף תלמידים ואנשי צוות נאלצו להיכנס לבידוד לאחר שנחשפו לחולה קורונה.

למרות שמספר פוליטיקאים בארה"ב, בהם הנשיא טראמפ, טענו כי ההדבקה של קורונה בקרב ילדים מסוכנת פחות מאשר אצל מבוגרים, ב-CDC  הדגישו כי לא כך הם פני הדברים. על פי הנתונים, שיעור האשפוזים בקרב ילדים נמצא במגמת עלייה, ושיעור הילדים המאושפזים בטיפול נמרץ עם מחלת הקורונה עומד על אחד מתוך שלושה – זהה לשיעור אצל מבוגרים.