על רקע נתוני התחלואה הגבוהים, המאבק בהתפשטות הקורונה עולה מדרגה: על רקע נתוני התחלואה הגבוהים והחלטת קבינט הקורונה להטיל סגר על ערים אדומות כדי למנוע את המשך התפשטות המגפה, בצה"ל מעלים הילוך ומתכוונים להרחיב את מערך הבדיקות שמבצע פיקוד העורף, זאת לצד צעדים נוספים בשטח. ביממה האחרונה נדבקו בקורונה 2,716 ישראלים נוספים, מספר המתים מהנגיף עלה ל-993. 

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בתדרוך של מפקד פיקוד העורף שנערך היום (שישי) הוחלט כי יש להעניק תמיכה מלאה לכל היישובים ברחבי הארץ שהוגדרו יישובים אדומים כדי לשנות כיוון ולהפוך אותם במהרה לירוקים. בנוסף, בצה"ל יפעלו לאכוף את הגבלות התנועה שיוטלו על היישובים בהם רמת התחלואה הגבוהה ביותר.  

בצה"ל מתכוונים להגדיל את מספר הבדיקות הנערכות בערים אדומות מהשבוע הבא - זאת באמצעות מתחמי דרייב אין. גם כמות המתשאלים והמתחקרים תוגדל - כשהמטרה היא להגדיל משמעותית את מספרם מכ-350 חיילים וכמה מאות סטודנטים שמסייעים לצה"ל כיום לכ-2,000 חוקרים מטעם החיל.  

_OBJ

בנוסף, ייעשה מאמץ להגדיל את שיתוף הפעולה של התושבים ביישובים אלה על ידי פעולות הסברה שונות ומגוונות ויינתן דגש על סיוע אזרחי בדגש על מבוגרים, אוכלוסיות נתמכות ורווחה.

500 חיילים יחברו למשטרת ישראל ויסייעו באכיפה, זאת בנוסף לפעילות מול מובילי דעת קהל ומנהיגי קהילות ובהם ראשי רשויות, אימאמים ורבנים. עוד יפעלו בצה"ל לספק לאזרחים המצויים במלוניות קורונה ובבידוד בבתיהם את כל צרכיהם על מנת למנוע הפרות בידוד שעלולות להוביל להדבקות.