לאחר סיום הפיילוט של בדיקות הקורונה המהירות שנותנות תוצאות תוך 15 דקות בלבד, יש בשורות טובות. כפי שדווח הערב (שני) במהדורה המרכזית, סגן שר הבריאות יואב קיש, שהוביל את הפרויקט הזה המליץ לשר הבריאות להציב כ-300 מכשירי בדיקות כאלה ברחבי הארץ בין היתר בבתי חולים, במרפאות ובבתי אבות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

המכשירים האלו צפויים יבצעו קרוב לרבע מיליון בדיקות בישראל סך הכל. במקביל להצבת המכשירים במוקדי תחלואה, סגן שר הבריאות קיש הציע להציב את המכשירים האלה גם בכניסה לאילת ולמלונות בים המלח. זאת על מנת שאחרי החגים יש באפשרות המכשירים לסייע למלונות לחזור ולפעול. מדובר בבשורה כלכלית משמעותית לענף המלונאות בארץ אם המהלך אכן יצא לפועל.

ח"כ יואב קיש (צילום: יונתן זינדל)
סגן שר הבריאות, יואב קיש | צילום: יונתן זינדל
מחדל בדיקות הקורונה (צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)
במקום מעבדה - תוצאות תוך 15 דקות | צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

בנוגע לדיוק של הבדיקות האלה, מפתחי הבדיקות טוענים כי הן מגלות 90% מהחולים והחיוביים שמתגלים בבדיקות הרגילות שלוקחות כאמור יותר זמן. ככל הנראה מדובר באחוז קבוע מספיק כדי שהתועלת של הבדיקות האלה תהיה גדולה מהנזק שעלול להיווצר מתוצאות לא נכונות.

סגן שר הבריאות יואב קיש, התייחס לסיום התכנית הנסיונית ואמר לחדשות 12: "בדיקות הבזק של סופיה בן כלי סופר משמעותי למלחמה עכשיו בעליית התחלואה, הן ישולבו במגוון תחומים: בתי החולים, מרפאות, מגן אבות. בנוסף, בהתאם להצעתי, לאחר הסגר, בהחלט לשקול פתיחת ערים כמו אילת ואולי ים המלח, מתחמי תיירות ירוקים שיהיו מוגנים עם כניסה של בדיקות סופיה".