הדיון המיוחד שכינס ראש הממשלה נתניהו הסתיים היום (שלישי) ללא החלטות דרמטיות בשלב הזה. הפעם לא היה מדובר בדיון ממשלה או קבינט קורונה, אלא "פורום התייעצות" בהשתתפות בכירים בממשלה ובמערכת הביטחון. הם דנו בהגבלות החדשות ובצעדים הנדרשים בעקבות מצב התחלואה החמור שנמשך מזה כשבועיים. מצד אחד מבינים כולם שסגר כללי יגרום לנזק כלכלי בלתי יתואר, אך מצד נקיטת שני צעדים נוספים היא הכרחית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המלצות המל"ל שנדחו: 

סגירת בתי הכנסת והישיבות
מעבר לקפסולות בקייטנות עד כיתה ד'
סגירת כל הבריכות וחדרי הכושר
סגירת חופי הים
מסעדות ייסגרו - רק טייק אווי
התקהלות עד 10 אנשים

הגישה של משרד הבריאות כרגע היא לתת להגבלות החדשות לפעול במשך שבוע, ורק אז לשקול הגבלות נוספות. אבל ההמתנה כמעט מתייתרת מכיוון שההגבלות שמשרד הבריאות רצה להוציא אל הפועל קוצצו באופן משמעותי לאחר שאתמול ועדת הקורונה החליטה לפתוח את חדרי הכושר והבריכות הציבוריות. הרבה אנשים במשרד מעלים לאחרונה את רעיון הסגר, אבל נראהכרגע שהוא אינו ריאלי.

בדיון השתתפו ראש המל"ל מאיר בן שבת, שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ, שר האוצר ישראל כ"ץ, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבריאות יולי אדלשטיין וגם - מנכ"ל משרד האוצר לשעבר, משה בר סימן טוב. מלבדם השתתפו בדיון יועצים מתחום הכלכלה והבריאות. כרגע הפורום מוגדר כ"פורום מייעץ", אך ברור שלפי המשתתפים בו מדובר בישיבה שהיא הרבה יותר מהתייעצות. כרגע לא ברור אם הפורום הזה יחליף את קבינט הקורונה.

שיא שלילי חדש במספר הנדבקים ביממה

מוקדם יותר היום דווח כי אתמול נשבר שיא שלילי חדש - 1,681 אובחנו כחיוביים לנגיף במהלך היממה, מספר הנדבקים הגבוה ביותר ביממה מאז פרוץ המשבר. בתחום התחלואה הקשה המצב השתפר מעט, מספר החולים הקשים ירד מ-183 אתמול ל-177 חולים. מספר המונשמים עומד על 55.

על פי הנתונים של משרד הבריאות, אתמול התקבלו תוצאותיהן של 27,514 דגימות (מתוכן 6.5% שבו עם תשובה חיובית). מחצות אובחנו 254 נדבקים חדשים. מפרוץ המגפה נפטרו בישראל 368 חולי קורונה לאחר שחולה אחד נפטר במהלך הלילה.

איפה ביקרו הכי הרבה חולי קורונה?

מוקדם יותר היום דווח באילו מקומות הסתובבו הכי הרבה חולי קורונה. בין יום שני שעבר לאתמול - עולה כי נדבקים בקורונה הסתובבו הכי הרבה פעמים באוטובוסים וברכבת הקלה - 147 במספר. מדובר בירידה לעומת 166 הפעמים שנרשמו בשבוע שלפני.

בקו 14 בחדרה נסע נדבק מאומת שש פעמים וכך גם בקו 144 הבין עירוני בין לוד וחולון. ברכבת הקלה בירושלים נסע נדבק מאומת פעם אחת בערב יום רביעי שעבר. ביום ראשון נכנסו המגבלות החדשות על האוטובוסים לתוקף.